Tipy, jak udělat i malý byt velkým

V současné době bydlíme zejména v menších bytových jednotkách, a to z jednoho prostého důvodu, a sice nemáme dostatek peněz na byty větší. Ceny bytů i nájmů rostou k ohromným výšinám, je proto velmi pravděpodobné, že lidé o vícepokojových bytech už jenom sní. Pokud žijete v bytě malém, toužíte po tom, aby byl aspoň trochu větší, byť jen opticky. To však není sen, který je nesplnitelný, naopak je to sen, který lze splnit, a to díky několika tipům, které vám přinášíme. Splňte si sen o větším bydlení, nechte se inspirovat našimi tipy a vyzrajte i nad rozměry bytu, v němž bydlíte.  

Světlé barvy musí hrát prim 

Obecně lze říct, že byty vypadají na první pohled větší, pokud jsou vymalovány světlejšími barvami. Pokud tedy jsou vaše místnosti vymalované černě nebo jinak, měli byste investovat do trochu světlejších barev, jako je pudrová, bílá nebo béžová. K nim také slaďte podlahy, které by taky neměly mít příliš tmavou barvu, ale měly by mít barvu světlejší.  

Pokud jste milovníkem pestřejších barev, povoleny jsou maximálně pastelové odstíny, které opticky byt nezmenší, trošku ho naopak zvětší.  

Už jste přemýšleli nad posuvnými dveřmi? 

Mít klasické dveře, to je skvělé, ale bohužel i to je žrout místa. Raději investujte do takzvaných posuvných dveří, které jsou nejen originální, ale navíc nezaberou tolik místa, byt naopak opticky trochu zvětší.  

Dostatek úložného prostoru do menších bytových jednotek patří 

V případě, že bydlíte v menším bytě, nejspíše nemáte, kam dát své oblečení. Zkrátka a dobře si nevíte rady s tím, kam umístíte oblečení nebo jiné věci. Vestavěné skříně jsou sice super, na druhou stranu to jsou věci, které vám jen zabírají hromadu místa, což si v malém bytě nemůžete dovolit. Mnohem lepší by bylo investovat do úložných prostorů třeba v podobě šuplíků pod postel nebo do úložných boxů, které na sebe poskládáte do rohu místnosti.