McDonald`s představil nově udržitelné sídlo v dalekém Chicagu

Určitě jste už slyšeli o tom, že McDonald`s jde s dobou a chce se výrazně starat o okolní prostředí kolem nás. Proto se rozhodl svá jednotlivá sídla předělat na udržitelná sídla, kde bude nejen spousta zeleně, ale které se budou nést v takzvaném biofilickém designu. V nových sídlech se bude klást důraz na ekologii a udržitelnost. To je ostatně v posledních letech opravdu velké téma, kterému se podřizují obrovské nadnárodní společnosti.

Stejně tak jste mohli zaznamenat hromadu kampaní, které se neustále propagují a které se týkají ochrany životního prostředí. Lidé dnes opravdu nadmíru apelují na to, aby se plasty nepoužívaly, jelikož škodí vodám a oceánům, aby se dbalo na ekologii, jelikož jen ta může spasit životní prostředí kolem nás. Obrovský americký gigant McDonald`s se rozhodl těmto trendům se podrobit, a tak přešel nejen na ekologičtější a udržitelnější styl, ale také na zdravější životní styl, kdy do své nabídky dokonce zařadil i tělu prospěšnější pokrmy.

A aby se ekologie neprojevovala jen v jeho pobočkách, rozhodl se přestavit i sídla. Nejdřív se začalo u samotného vedení, které dlouhodobě sídlí v Chicagu.

Nové prostory, nové začátky?

Že by se tak McDonald`s začínal dávat na zcela jinou dráhu? To nejspíše nehrozí. Sice se omezí plast a podobně, ale s hranolky se nejspíše jen tak nepřestane. Nové prostory, do nichž se vedení proslulého fastfoodového řetězce přestěhovalo, jsou jen důkazem, že to firma myslí s ekologií opravdu vážně. Nové prostory se pyšní udržitelnými materiály, mají biofilický design a klade se zde důraz na přírodní prvky. Dostatek zeleně to ostatně potvrzuje.

Co je součástí nového sídla?

Součástí nového sídla vedení firmy je mimo jiné i trénovací zařízení pro zaměstnance, také zde najdete showroom, který zobrazuje jednotlivé produkty společnosti.