Devět a jedna zajímavost o hokeji, které vás překvapí

Hokej je velmi oblíbený. Jedná se o sport, který nás vždy jednou za rok spojí, díky němu jednou za rok fandíme jako celek, jako jedna velká Česká republika. Bohužel ani letos jsme si neodvezli z nedávného mistrovství medaili a navýšili jsme naši škálu neúspěchu o jeden dlouhý rok. To však neznamená, že bychom měli hokej zatratit, naopak. Měli bychom se o něj zajímat ještě více, protože příští rok si jistě medaili přivezeme. A abychom mohli příští rok „machrovat“ před kamarády a ostatními lidmi v hospodě, přinášíme vám devět a jednu zajímavost o hokeji, které vás překvapí tak, že vás až zvednou ze židle.

Devět a jedna zajímavost o hokeji:

1) Zajímá vás, jak vypadal první puk, který se použil při hokeji? Prý jako puk posloužilo zmrzlé kravské lejno.

2) U puku se také zaznamenávají rekordy. Například se zaznamenává nejvyšší rychlost puku. Jako nejvyšší rychlost puku je zaznamenána rychlost 191,1 km/h.

3) Co se týče rychlosti hráčů na ledě, ti se při hře pohybují na ledě rychlostí 30-45 km/h.

4) Víte, co mají společného hokejisté a policisté? Ochranu. Chrániče hrudi, kterou mají hokejisté, a neprůstřelné vesty, jež nosí policisté, jsou vyrobeny ze stejného materiálu.

5) Zranění jsou u hokejistů běžná, otázkou je, jaká jsou nejčastější. Podle statistik jsou nejčastějším zraněním tržné rány na hlavě.

6) Věděli jste, že od roku 1995 si každý z hráčů vítězného týmu NHL může půjčit Stanley Cup? Půjčení je jenom na jeden den a lze ho využít jakkoliv. Někteří hráči tímto pohárem křtili své děti, jiní z něj nakrmili své domácí mazlíčky.

7) Kanada je nejen dobrá v hokeji, ale taky drží rekord ve rvačkách. Má na svědomí nejvíce rvaček v jedné sezoně v NHL, a to celkem třiatřicet.

8) Rvačky Kanadu připravili o mnohé hráče, například o Billyho Coutu, která byl jakožto jediný hráč vůbec doživotně vyloučen.

9) Kanada drží rekord i v největším množství udělených trestných minut. David James Williams dostal tolik trestných minut, že to dohromady dělá dlouhé tři dny.

10) Necelých padesát procent zranění je způsobeno rvačkami mezi hráči, pětatřicet procent je způsobeno naražením hráče na mantinel.