Seznamte se s franšízovým podnikáním

Být podnikatelem není nic snadného, i když si to bohužel mnozí lidé myslí. Z počátku se musí podnikatelé potýkat s mnoha nepříjemnostmi, na začátku na ně číhají mnohé překážky. Pokud by je nepřekonali, najednou se mohou už po pár týdnech dostat do červených čísel, na základě kterých zkrachují. Udržet začínající firmu nad vodou a nenechat ji rozdupat konkurencí je velmi těžké, podnikatelé se však mohou na začátku svého podnikání rozhodnout, zdali to risknou s něčím vlastním, svým a s něčím zcela novým, nebo jestli to zkusí s franšízami, které jsou v mnoha ohledech přece jen výhodnější a méně riskantní. 

Franšízy lze označit jako nástup do už rozjetého vlaku. V současné době lidé preferují právě franšízové podnikání, jelikož je pro mnohé méně riskantní. Podnikatelé díky franšízám nemusí vymýšlet název vlastního podniku ani nemusí přemýšlet nad tím, jaký bude podnikatelský záměr firmy. Zkrátka a dobře jen si otevřou pobočku už rozjeté firmy, která už má svou klientelu a která se konkurencí nenechala rozdupat. 

Není to tak snadné, jak se na první pohled může zdát

I když to na první pohled nejspíše vypadá jako snadný způsob, jak se dostat do podnikatelského světa, není franchising jako takový nic snadného. Je to sice velká podnikatelská příležitost, na druhou stranu čeká každého začínajícího podnikatele jedno obrovské rozhodnutí, a sice rozhodnutí, pro jakou firmu se rozhodne, s jakou firmou se rozhodne spolupracovat. 

Dnes na základě franchisingu funguje nejedna velkofirma rozšiřující se do celého světa. Doporučujeme si zvolit takovou franšízu, která to má dobře našlápnuté a která má za sebou prosperující minulost. Nesnažte se vytáhnout ze šlamastiky firmu, která se dlouhodobě potácí v červených číslech. 

Zkuste to s franšízou Extéria Market

Naším tipem je franšíza Extéria Market, která se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Franšíza má za sebou úspěšné roky, navíc na trh vstoupila s produktem, který je zároveň zákonnou povinností každého podnikatele.