Na jaké české plovárně si letos musíte zaplavat?

I když si mnozí lidé myslí, že ta nejkrásnější dovolená je v zahraničí, opak je pravdou. Tu nejkrásnější a tu pravou odpočinkovou dovolenou totiž zažijete jenom v České republice, kde je stále co vidět a co poznávat. Pokud třeba přemýšlíte nad tím, kde budete trávit svůj volný víkend, zajeďte si na některou českou plovárnu, které vám rozhodně učarují svým vzhledem. Koupání k létu patří stejně jako vysoké sluníčko a pálící sluníčko, proto proč se nekoupat právě na některé české plovárně?

Městské lázně Mšeno

Milujete dovolenou plnou lesů a skal? V tom případě jistě znáte Kokořínsko, které je pískovcovými skálami proslulé. Právě zde, v hlubokých lesích, můžete narazit na krásné lázně Mšeno, které připomínají kulisy z oblíbeného filmu Saturnin.

Pokud si sem vyjedete, okouzlí vás zejména čisté prostředí, které není typické pro plovárny. Mnozí lidé si vždy stěžují, že prostředí bylo zaneřáděné a působilo špinavě, tady se však špíny nedočkáte. Voda je zde sice chladnější než jinde, ale v létě je právě chladná voda velmi osvěžující.

Městský bazén Litomyšl

Milujete moderní architekturu? V tom případě nesmíte minout krásný bazén v Litomyšli, který je minimalistický a funguje už zhruba sedm let. Jedná se o velmi elegantní komplex, který se pyšní svým krásným prostorem nejen venku, ale také uvnitř. Dokonce se zde nachází i tobogán, což ocení především rodiny s dětmi.

Plovárna Luhačovice

Pokud bychom měli zmínit klasickou plovárnu, zmínili bychom krásnou plovárnu v Luhačovicích, která je označována za architektonický zázrak. I když je už na světě skoro sto let, dodnes je označována za skvost Zlínského kraje.

Před několika lety se plovárna přestavila, jelikož ta stará nevyhovovala a nesplňovala přísné podmínky. Nyní se zde nachází krásný krytý bazén a dalších několik venkovních prostor.