Co by řidiči v autech neměli postrádat?

Koupit si vlastní automobil – to je krok, který nemine nikoho z nás. Po vlastním automobilu touží ti, kteří ho ještě nemají, po novém voze touží ti, kteří automobil už mají. Z aktuálních průzkumů vyplývá, že každý druhý Čech vlastní automobil, každá druhá rodina má automobily rovnou dva, a to se v rodině opravdu hodí. Pokud jste si auto v nedávné době koupili nebo pokud ho už nějakou dobu máte, možná byste měli vědět, co byste ve vozech neměli postrádat.  

Každý vůz by měl být vybaven autodoplňky, a to zejména proto, aby se případně předcházelo náhodným škrábancům a oděrkům, k nimž opravdu dochází mžiknutím oka. Kromě toho se musí ve voze nacházet několik dalších věcí, které se mohou v různých situacích hodit.  

Škrabky na sklo oceníme zejména v zimě 

Jelikož si letošní zima z nás dělala apríl, utvrdili jsme se v tom, že škrabky na sklo jsou opravdu potřebné. Jeden den sice může být krásně a teploty nad nulou, přes noc se však může všechno změnit. Bez škrabky a případně nějakého smetáčku, který by zametl napadená čísla sněhu, se v zimě rozhodně neobejde žádný řidič.  

Náhradní kola pro náhodné situace 

Mnozí řidiči ve vozidle nevozí náhradní pneumatiku. Jelikož ve voze nevozí náhradní kolo, jezdí s větším rizikem. V případě, že by z nějakého důvodu píchli nebo že by jim někdo rozřízl gumy, se nikam nedostanou, pokud kolo nevymění. Ženy sice prvně volají svým partnerům, jelikož kolo vyměnit mnohé neumí, u mužů se však všichni diví, když kolo nevymění.  

Trojúhelník je nutnost 

Součástí povinné výbavy auta je samozřejmě výstražný trojúhelník, který se schovává většinou v kufru auta. Když auto najednou vypoví svou službu nebo se stane cokoli jiného a auto zastaví na silniční komunikaci, výstražné trojúhelníky upozorní řidiče za vámi, že vás mají předjet, jelikož nejste jízdy schopní.  

GPS jako věrný pomocník 

I když drtivá většina lidí používá GPS v mobilu, není nad klasickou GPS, kterou si jen nabijete a navolíte. Je mnohdy větší než displej telefonu, také je mnohdy snadněji ovladatelná. Ale samozřejmě záleží na každém, někomu více vyhovuje GPS v telefonu. Pokud budete používat tu telefonní, nezapomeňte na to držák na telefon, díky němuž bude telefon ve stabilní poloze.