Lze odjet na dovolenou v době pandemie?

dovolenou v době pandemie

Milovníci dovolených v zahraničí, slyšte! Přestože nás média denně masírují hrozbou nákazy nebezpečným koronavirem a vládní zmocněnci nás nabádají k tomu, abychom zůstali doma a chodili jen z práce a do práce, možnost užít si dovolenou pryč od všeho chaosu, zmatku a paniky existuje. Ba, co víc, je velmi reálná.

České hranice jsou otevřené a při dodržení podmínek hostitelské země není třeba žádných obav vycestovat za kýženým odpočinkem. Ať už to bude sólo cesta někam mimo civilizaci nebo vyrazíte do teplých krajů s cestovní kanceláří, věřte, že budete spokojeni. Změna prostředí vám udělá dobře na těle i na duši.

Bez dobré pojistky nejezděte!

Abyste mohli odjet s čistým svědomím a naprosto krytí, sjednejte si pojištění do zahraničí s covid 19. Mimo klasického standardního krytí vás pojistka ochrání i při nákaze koronavirem. I když se nejde na riziko nákazy připojistit zvlášť, ERGO cestovní pojištění tento druh nemoci zahrnuje. Poskytuje nad rámec pojistných podmínek i případná pojistná plnění z léčebných výloh také v zemi nebo oblasti, kam správní orgán doporučil necestovat v souvislosti s pandemií onemocnění COVID 19. Podmínkou je, že pojištěný dodržel místní pravidla určená pro vstup na území cizího státu či konkrétní oblasti.

dovolenou v době pandemie

Vztahuje, ale…

Pro rekapitulaci, na otázku, zda můžete svobodně vyjet mimo republiku i v době zuřící pandemie, zní odpověď ANO a druhé ANO zazní i jako odpověď na dotaz, jestli se na covid vztahuje pojistné plnění. Má to ale jeden háček. Pojištění se nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů v souvislosti s karanténou, či jakýmikoliv preventivními opatřeními (včetně nákladů na opožděný návrat do ČR), která musí pojištěný podstoupit (například v důsledku onemocnění, v souvislosti s odepřením nástupu do dopravního prostředku z důvodů vykazovaní symptomů onemocnění pojištěným nebo dle požadavků jakýchkoliv veřejných orgánů a úřadů).

Dále se nevztahuje na úhradu jakýchkoliv nákladů souvisejících s omezením pohybu osob v ČR a zahraničí (například nutnost přesměrování, náhradní letenky, dodatečné náklady na ubytování, apod.) a pojištěnec neuspěje ani s úhradou nákladů na testování onemocnění COVID 19 bez ohledu na důvod jeho provedení. Pokud vás tato skutečnost neodradila, je možné si zřídit cestovní pojištění online z pohodlí domova po síti. Stačí k tomu vyplnit krátký interaktivní dotazník.