Majetek těch nejbohatších roste – kdo si polepšil?

Každý z nás by se chtěl ve svém životě octnout mezi těmi nejbohatšími lidmi. Přece jenom hodně peněz na bankovním kontě znamená, že můžete žít život podle vašich představ, že se nemusíte nijak omezovat, že můžete uspokojit všechny vaše potřeby. Ale samozřejmě to není tak jednoduché – získat takové bohatství. Většinou k takovému bohatství přijde člověk, který podniká, který se nebojí, který vyjde z davu. A toto riskování se mu později vyplatí. Díky risku se lidé stávají těmi nejbohatšími, díky risku se jim majetek postupně navyšuje.

Pokud bychom měli zmínit aktuálně nejbohatší lidi nejen světa, ale i České republiky, uvedli bychom zase o něco vyšší hodnotu majetku než před půl rokem. V současné době totiž majetek 500 nejbohatších lidí světa stoupl, a to o nemalou sumu. Majetek těchto lidí stoupl o neuvěřitelný bilion dolarů, což je zhruba 22 bilionů korun.

Kdo si polepšil?

Nejvíce si polepšil zakladatel Amazonu Jeff Bezos, který zvýšil svůj majetek o neuvěřitelných 34 miliard dolarů. Díky tomu se tak stal nejbohatším člověkem světa – po dlouhé době vystřídal zakladatele Microsoftu Billa Gatese. Ovšem i on si výrazně polepšil.

Kromě toho si polepšili i Češi. Majetek se navýšil i jedinému Čechovi, který se řadí mezi sto nejbohatších lidí světa, Petru Kellnerovi. Tomu stoupl majetek o neuvěřitelnou miliardu a půl. Polepšil si taky i politik Andrej Babiš, který je 463. nejbohatším člověkem světa. Tomu stoupl majetek o půl miliardy.

Kdo ještě zaznamenal zvýšení hodnoty majetku?

Kromě toho se taky zvýšil majetek investorovi Warrenu Buffetovi. Ten si polepšil o jedenáct miliard korun. Majitel módních značek Amancio Ortega si taky polepšil, přišel si na tři a půl miliardy korun, o které navýšil svůj majetek. I zakladatel sociální sítě Facebook si přišel na miliardy navíc – majetek se mu zvýšil o dvaadvacet miliard korun.