O svůj domov se vždy pečlivě staráme. Pravidelně uklízíme, abychom se za něj nemuseli stydět a abychom mohli pozvat nějakou návštěvu. Kromě toho taky neustále pereme, ale někdy nevypereme oblečení tak, jak si představujeme. Někdy nám na oblečení zůstanou žmolky, jindy nám oblečení vybledne. Někdy se zkrátka stane, že je po vyprání oblečení tvrdší. Nejčastěji se to stává u ručníků. Po vyprání jsou ručníky často jako brusný papír, jsou až moc tvrdé, nejsou nijak příjemné na dotek. Ovšem tajemství hebkých ručníků můžete znát i vy – jenom si stačí přečíst tento článek.
Po voňavých, hebkých ručnících touží každá hospodyňka. Mnoho žen má problém s tím, že se po vyprání uvolňují z ručníků vlákna, některým ručníky zapáchají po jednom utření se. Naštěstí existuje způsob, jak vyprat ručníky tak, aby zůstaly dlouho hebké, voňavé a hlavně aby se z nich neuvolňovaly vlákna ani nitky.
Nekupujte laciné osušky
Ještě než zmíníme, jak na hebké a stále voňavé ručníky, je nutné dodat, že ne každý ručník je stvořen pro takové praní. Některé, hlavně ty nekvalitní ručníky, jsou už ke žmolkování a k tvrdosti předurčeny. Vždy raději sáhněte po takovém ručníku, který sice ladí barevně i velikostně, ale který je hlavně z bavlny. Právě takové ručníky jsou skutečně nejoblíbenější a právě takové ručníky se perou nejlépe.
Nejlépe uděláte, když si koupíte ručník z bavlny a bambusu – bavlna zaručí hebkost, bambus zase zabrání plísním či bakteriím.
Jak ručníky prát?
Pojďme si však říct, jak bychom správně měli ručníky prát, aby zůstaly skutečně stále hebké. Myslet bychom měli rozhodně na to, že hned po zakoupení je třeba je dvakrát vyprat. Vždy je pereme podle barev a to na 40 stupňů Celsia. Kromě toho se taky samozřejmě musí dbát na pokyny samotného výrobce.
Při dalším praní je nutné, aby pračka nebyla zcela plná. Vždy by měla být v pračce mezera alespoň o velikosti dlaně. Pokud je totiž buben pračky plný, ničí se vlákna v ručníku a mohou se tvořit žmolky, které jdou pak velice těžko odstranit.
S ručníky se nesmí prát ani žádné prádlo se zipem, protože právě zip může vytrhnout smyčky z látky ručníku.
Nejlépe uděláme, když při praní ručníků používáme gel, ale na bílé ručníky se hodí samozřejmě prášek.