Zvířata kvůli nám umírají. Jak tomu máme zabránit?

V té naší krásné České republice se neustále něco děje. Sice se pyšníme nízkou nezaměstnaností, ale na druhou stranu se v poslední době potýkáme s velkým množstvím hynoucích zvířat. Zvířata v poslední době výrazně hynou hlavně v okolí hlavního města, a to hlavně díky nám samotným. V současné době jsme totiž začali zvířata, která běžně žijí v přírodě, ve velkém krmit naším běžným pečivem, jenže to pro ně není to nejlepší, i když si to myslíme. Díky tomuto neustálému krmení bohužel umírají stovky druhů zvířat. Už i správcové lesa začínají na pražské občany apelovat, ať zvířata nekrmí.

Nejvíce uhynulých zvířat se v okolí města Prahy a v Praze našlo hlavně během vánočních svátků. Lidé jsou zvyklí chodit na procházky do lesa, kdy zvířatům nechávají v krmelcích místo sena jenom běžné bílé či celozrnné pečivo v domnění, že je to pro ně to nejlepší, co mohou udělat. Jenže ono to tak není – zvířata by raději ocenila jablíčka nebo již zmiňované seno, které dokáží strávit mnohem lépe než nějaké lidské pečivo.

Zvířata poté trpí zažívacími problémy

Stejně jako není pečivo dobré pro nás, není dobré ani pro zvířata. Zvířata po něm trpí zažívacími problémy, kvůli kterým velice často i hynou. Lesy hlavního města Prahy začaly výrazně apelovat na občany, kteří si navykli chodit do lesa krmit divou zvěř, aby to nedělali nebo alespoň aby jim nosili něco, co je pro ně vhodnější, či aby je zbytečně nepřekrmovali.

Kde se našla mrtvá zvířata?

Prvním uhynulým zvířetem byla koza, která byla obyvatelkou zookoutku v Praze – Malé Chuchli. Našla se zrovna na Štědrý den a podle veterinářů zemřela skutečně proto, že byla překrmena nepatřičnými potravinami. Korunu této zbytečné smrti nasadila i tabule, která výrazně upozorňuje návštěvníky, aby nekrmili zdejší zvířata.

Dále se pak po vánočních svátcích objevil i srnec v Kunratickém lese, který zemřel naprosto stejně jako koza ze zookoutku. Přišli na to pracovníci Záchranné stanice hlavního města Prahy, ovšem tomuto srnci už se nemohlo pomoct.