Který sport se řadí k nejzdravějším a proč?

Sportů, které dnes můžeme vykonávat, je opravdu habaděj. Lidé se většinou uchylují k těm sportům, které jim nepolezou moc do rodinných financí. Ovšem v mnoha případech se lidé neotáčejí na to, kolik za sport utratí, protože se zkrátka sport stal jejich nejlepším přítelem na celý život. Mezi nejoblíbenější sporty patří rozhodně běh, který nám zaručuje i poměrně rychlé zhubnutí. V létě je oblíbená cyklistika, protože jsou otevřené všechny cyklostezky, které nás zavedou i tam, kde jsme nikdy nebyli. V zimě zase vede lyžování, které se dělí na rekreační a závodní skupinu.

Ovšem s tímto vyjmenováním bychom mohli pokračovat donekonečna. Důležité je zmínit to, že ani jeden vyjmenovaný sport se neřadí k těm nejzdravějším, které lze provádět. Mezi nejzdravější sporty totiž už od nepaměti patří plavání, které se (konečně) stává čím dál oblíbenější!

Proč je to nejzdravější sport?

Plavání doporučuje řada doktorů například tehdy, kdy máte potíže s klouby. Bolest kolenou, bolest v ramenou, špatná ohebnost rukou a podobně – to vše je něco, v čem voda dokáže pomoct. Díky tomu, že voda nadnáší a vlastně ve velké míře vykonává vše za naše tělo, se nám klouby ve vodě bezbolestně ohýbají a spravují se. Plavání je proto opravdu zdravé.

Mimo to také bojuje s obezitou. Lidé, kteří mají sklony k obezitě, jsou doktory často posílány právě do bazénů, protože tam je jejich tělo nadnášeno a pro ně není sport tak namáhavý. Často je to spasí od úmrtí nebo jiného špatného zdravotního stavu.

Při hubnutí je plavání také nejlepším sportem, protože zapojuje kompletně všechny svaly a partie v těle, proto se hubne souměrně a celkově. Je však nutné plavat minimálně hodinu nebo hodinu a půl – půl hodiny totiž trvá, než se metabolismus nažhaví tak, aby byl schopen nějakého spalování. Poté jde však všechno lehce. Stačí plavat třeba třikrát do týdne.