Sportem ke zdravému srdci 

Odpůrci sportovních činností velmi často říkají jednu známou větu, a sice sportem k trvalé invaliditě. Jenže sport jako takový je zdraví spíše ku prospěchu. Nejen, že tím hezky hubneme a formujeme postavu, ale také tím zajišťujeme správný chod našich orgánů a posilujeme imunitní systém. Dokonce existují specifické aktivity, do nichž bychom to sice neřekli, ale které umí skutečně perfektně posílit naše srdce a celý kardiovaskulární systém. Jaké aktivity to jsou? 

Běh, případně jogging 

Pokud člověk chce začít sportovat, hledá aktivity, které jsou levné a snadno dostupné a které lze praktikovat kdykoliv si zamane. A běh, případně takový jogging, jsou tím prvním, co člověku vyvstane na mysli. A není to vůbec špatně, naopak! Mluvíme totiž o jednom ze sportů, které zároveň posilují srdíčko, nejen naši postavu.  

Pokud trpíte nadváhou nebo z jiného důvodu nemůžete provozovat zmíněné sportovní aktivity, nabízí se stejně efektivní náhražky s podobným efektem, a to tradiční chůze nebo takzvaný nordic walking. Jedná se o chůzi s hůlkami, které slouží k zapojení všech svalů i jako opěrná zeď při zdolávání například horských vrcholků. 

Plavání, případně veslování 

I aktivity ve vodě, případně u vody jsou skvělou možností, jak kromě těla posílit také naše srdíčko a celý kardiovaskulární systém společně s ním. Nabízí se například plavání, případně veslování, při kterém se taktéž zapojuje prakticky celý pohybový aparát (výhradně však horní část těla).  

Plavání jako takové je navíc skvělou cestou, jak se znovu dostat do formy. Podle odborníků velmi chybujeme v tom, že se po dlouhé době nicnedělání snažíme ihned přistoupit k silovému tréninku. Jenže naše tělo potřebuje jistý čas na to, aby si znovu uvědomilo, že je v zápřahu, což s plaváním jde hezky. 

Kolo pro každého 

Náš seznam sportů, které posilují i naše srdce, uzavřeme cyklistikou. Kolo jako takové patří k nejoblíbenějším sportovním aktivitám během jara a léta, mnozí si nemohou odpustit ježdění také během podzimu. V zimě pak nastupuje do hry spinning, který kromě toho také hezky zvyšuje kapacitu plic.