Osobní trenér – ano nebo ne?

Pokud zvažujete osobního trenéra, pak byste se rozhodně měli nejdříve zamyslet, jak je pro vás daný sport důležitý. Osobní trenér je skvělá volba, ale nejedná se o zrovna nejlevnější variantu, pokud váš osobní trenér není váš dobrý známý, který na vás nechce vydělat. Než se tedy rozhodnete pro nějakého osobního trenéra, pak se nejdříve zeptejte sami sebe, jak moc chcete sportovat, co pro vás sport je a jestli je to dlouhodobého charakteru – ten váš zájem.

Pokud se rozhodnete cvičit jenom tak z vlastní vůle, pak trenér nemusí být to, co potřebujete. Jestliže se rozhodnete cvičit třeba jenom proto, že se chcete cítit fit, pak osobního trenéra nepotřebujete. Díky tomu, že se chcete cítit jenom dobře, nechcete dosahovat nějakých viditelných výsledků rychle, a tak tedy trenéra nepotřebujete. Běžte si proto běhat nebo choďte hrát nějaký sport naprosto dobrovolně a budete zdraví i bez trenéra.

Pokud chcete zhubnout, trenér je dobrý

Pakliže však toužíte po zhubnutí, které byste chtěli nejlépe ihned, pak je pro vás osobní trenér opravdu dobrý. I když se nejedná o zrovna levnou záležitost, v tomto vám vážně poradí. Moc dobře totiž ví, co pomáhá a nepomáhá na partie, v nichž chcete zhubnout, moc dobře ví, co byste správně měli jíst a čemu byste se měli vyhnout. Bude pro vás jakousi motivací a mnohdy pro vás sestaví i jídelníček, díky kterému zhubnete opravdu rychleji. Při hubnutí vám postačí jeho pomoc do té doby, než se naučíte dobře jíst a správně cvičit, pak už jeho služby nebudete potřebovat.

U některých sportů je trenér nutný!

Jestliže ale toužíte sportovat nějaký konkrétní sportu, pak si nejdříve zjistěte, jak moc je sport náročný, protože u některých sportů je osobní trenér nebo alespoň skupinový lektor vážně potřeba. Jedná se například o jógu nebo o pilates, kde je lektor nutný. Naučí vás totiž správně dýchat (což je u těchto sportů nejpodstatnější) a také vás odnaučí chybnému provádění cviků, které vám mnohdy může i zdravotně přitížit.