Jak ušetřit za benzin? Tipy a triky, které potěší vaši peněženku

V současné době každý druhý člověk šetří. A je to pochopitelné. Situace není zrovna nejlepší, navíc nikdo neví, jestli zítra bude mít práci nebo nebude. Je to zkrátka všechno velice nejisté. Proto se mnozí lidé snaží zaopatřit tím, že spoří. Snaží se analyzovat svoje výdaje a snaží se minimalizovat zbytečné výdaje za věci, které vlastně ke svému životu nepotřebují, přesto je z nějakého důvodu v nějaké konkrétní situaci chtějí. Co však peněženka taky nerada vidí, tak jsou vysoké účty za benzin.  

Ceny benzinu podle odhadů i letos porostou, proto je dobré se naučit s benzinem šetřit. Možná si myslíte, že benzin potřebujete, protože dnes a denně jezdíte do práce. A ono je to opravdu pravda – benzin je potřebný. Jenže co je také potřebné, jsou peníze. Naučte se ušetřit za benzin i několik tisíců ročně tím, že si osvojíte několik triků.  

Porovnávejte 

Abyste neutratili tankováním desetitisíce korun měsíčně, porovnávejte. Jistě se po cestě do práce najde několik benzinových stanic, z nichž navštívíte vždycky tu, kterou máte nejblíže. Ale co když je ta, která se nachází o několik metrů dál, daleko levnější alternativou? Nebylo by lepší natankovat až na ní, abyste tolik nezatížili svou peněženku?  

V současné době se na internetu najdou různé srovnávače či evidence toho, kolik stojí jeden litr benzinu na jaké čerpací stanici. Projděte si proto jednotlivé srovnávače a zjistěte, na kterých benzinových stanicích se vyplatí tankovat a na kterých nikoliv.  

Používejte aplikace 

Věděli jste, že si do svého mobilního telefonu můžete stáhnout mobilní aplikace, které vám prozradí, jaká je cena na konkrétní benzinové stanici? Pokud například nesledujete aktuální dění a nevíte, jak se ceny benzinu mění, aplikace jsou v tomto skvělým společníkem a zároveň pomocníkem. Mezi takové aplikace hledající a hlídající nejlepší ceny za palivo patří například iPumpuj nebo mBenzín. Nyní je už jenom na vás, která vám bude nejvíce vyhovovat a splní vaše požadavky.