Jaké změny chystá ministerstvo v autoškolách?

Autoškolou si prošel skoro každý z nás. A samozřejmě to řadu lidí čeká letos nebo v následujících několika letech. Pokud patříte k lidem, kteří se do autoškoly chystají, kteří se chystají zvládnout tuto další zkoušku dospělosti, prozradíme vám, jaké změny se chystají. Každý rok se totiž dočkáme několika změn, které se zkoušek v autoškolách týkají. Letos se však ministerstvo rozhodlo udělat rovnou několik změn, které mohou budoucím řidičům pomoct, ale také znepříjemnit život.  

Ministerstvo dopravy v posledních měsících přišlo rovnou s několika návrhy, které se týkají autoškol. Důvodem mnoha změn bylo především zjištění, že začátečníci se dlouhodobě řadí k nejrizikovějším skupinám řidičů, kteří často stojí za nejednou dopravní nehodou. Podle mnoha statistik jsou právě mladí řidiči tím největším nebezpečím na českých silnicích. I proto se například dostal do koloběhu návrh toho, že žadatelé o řidičský průkaz budou mít omezený počet pokusů na jeho získání.  

Tři pokusy a dost 

Jak již bylo zmíněno, jednou z navrhovaných změn je to, že by žadatelé měli na získání řidičského průkazu jenom omezený počet pokusů. Podle mnoha odborníků by stanovení limitů vedlo k tomu, aby došlo ke zvýšení motivace a tím pádem se také zkvalitnila příprava na zkoušky v autoškolách.  

Další změny, které byly navrženy 

K dalším navrhovaným změnám patří například to, že má dojít ke zvýšení denního limitu výcvikových hodin. Další změny se poté týkají přímo instruktorů a bude tedy jenom na nich, pokud se pro navrhované změny rozhodnou. Například k těmto navrhovaným změnám patří to, že by se učitelé nemuseli účastnit zkušebních testů.  

Navrhovaných změn je ale opravdu hodně. Patří k nim například i to, že by se prováděla část zkoušky z praktické jízdy před jiným komisařem, a tak by se zkouška hodnotila samostatně, když by byla složena ze dvou částí.