Hrajete badminton? Prozraďme si několik zajímavostí

Sportovat, to je dnes moderní. Zatímco někdo chodí běhat, jiní hrají takzvaný badminton. Jedná se v poslední době o velmi atraktivní sport, při kterém si člověk užije kupu zábavy, na druhou stranu se i pořádně zapotí. Pokud patříte k lidem, kteří badminton milují, není třeba vysvětlovat pravidla nebo princip hry. Co však stojí za zmínku, je několik zajímavostí, jež se badmintonu týkají a jež zná jen opravdu málokdo.  

Dnes chodí hrát badminton lidé hlavně do sportovních hal, kde jsou k badmintonu připravené sítě. Je to skvělé kardio cvičení, při kterém se dokonale zahřívá lidský metabolismus. Jak jsme zmínili, je to však také velmi zajímavý sport opředený mnoha zajímavostmi. Prozraďme si to nejzajímavější.  

Zajímavosti o badmintonu 

  • Věděli jste, že badminton je tím nejrychlejším nemotoristickým sportem na světě? Při jednom jediném zápase dokáže míček letět rychlostí až 300 kilometrů v hodině. Světový rekord je dokonce 421 kilometrů v hodině.  
  • Věděli jste, že nejkratší zápas v badmintonu trval pouhých šest minut? Byl to zápas, v němž se utkal Ra Kyung-min a Julia Mann.  
  • Věděli jste, že péřový míček na badminton se vyrábí z šestnácti husích per? Nejkvalitnější z nich pochází z levého husího křídla.  
  • Věděli jste, že badminton je pátým nejrozšířenějším sportem na světě? A v České republice se navíc řadí k nejoblíbenějším.  
  • Věděli jste, že badminton je velice fyzicky náročný? Na druhou stranu je zdraví prospěšný. Pokud ho budete hrát pravidelně, posílíte srdeční svaly, také snížíte vysoký krevní tlak a taky snížíte riziko vzniku srdeční příhody. Dokonce si regulujete hladinu cholesterolu.  
  • Věděli jste, že se hraje s raketou a míčkem? Stejně většina lidí říká, že se hraje s pálkou a košíčkem. Česká terminologie však mluví jasně.  
  • Věděli jste, že nejdelší zápas v badmintonu měl dlouhých 124 minut? Hrál Peter Rasmussen a Sun Jun.