Ferrari 308 GTS George Barrise je na prodej!

Každý muž miluje auta. Dokonce i ženy si v nich v poslední době našli zalíbení. V současné době je svět automobilů skutečně rozmanitý, je skvělé, že je tolik krásných vozů na prodej. Jelikož se auta neustále potřebují, prodej automobilů neupadá. Rodiny si volí spíše větší vozy, podnikatelé si kupují vozy se zatemněnými okny, ti, kteří už si užívají důchodu, dokonce sahají buď po sportovnějších, nebo po dražších vozech, které jim bude kdekdo závidět. Pokud patříte mezi milovníky Ferrari, určitě vás potěší, že je na prodej model, který má budíky jako KITT z Knight Rider.

Na prodej je totiž Ferrari 308 GTS George Barrise. Jedná se o automobil konstruktéra filmových aut, k nimž se právě řadí i proslulý KITT. Jedna z verzí KITTA právě stále v Barrisově garáži, ale nyní je tento vůz na prodej.

Do aukce vejde v lednu

Zakoupit si ho bude možné na aukci v lednu. Už nyní budí tento ohlášený prodej obrovské zájmy, přece jenom jedná se o vůz člověka, který stál za tvorbou těch nejlegendárnějších vozů amerických filmů. K automobilům, které navrhl právě George Barris, patří například úplně ten původní Batmobil, ale taky i již zmiňovaný KITT, kterému se prodávaný vůz nápadně podobá.

Kdo to byl George Barris?

Pojďme si tohoto tvůrce/konstruktéra trochu představit, vždyť známá je hlavně jeho tvorba, nikoliv on samotný. Byl to syn řeckého imigranta a taky to byl zároveň jeden z nejslavnějších amerických konstruktérů filmových aut dvacátého století. Narodil se v Chicagu už v roce 1925 a zemřel v roce 2015.

Kromě jeho filmových aut jsou známá hlavně jeho vlastní auta, která byla proslulá tím, že to byla auta, která jen tak někdo v garáži neměl. Hlavně se například jeho zlaté ferrari, které jde aktuálně do aukce, nevyskytovalo jen tak u někoho – v té době to byl jeden z mála majitelů, který takové auto vlastnil.