Hitlerův mercedes míří do aukce

Každý člověk by měl vědět něco o naší historii. Děti se o ní učí ve školách, ale poté to v dospělosti zapomenou. Je to však špatně. Mělo by se vědět o nacistech i o komunistech, měli bychom mít neustále na paměti to, co se dělo s lidmi, kteří neodpovídali předpisům. I když je naše minulost nemilá a doslova strašná, je třeba si ji neustále připomínat, abychom na ni nezapomněli, abychom už nikdy nedovolili, aby se něco takového stalo. Je třeba si stále připomínat strašné činy Adolfa Hitlera.

Když už jsme u Hitlera, víte, že se prodává jeden z jeho slavných mercedesů?

Hitlerův mercedes míří do aukce

Do aukce míří jeho historický Mercedes-Benz 770K Grosser Open Tourer. právě tento vůz byl součástí vozového parku nacistického vůdce Hitlera. Jedná se o velký kabriolet, který byl jedním ze symbolů třetí říše, patřil do sbírky jednoho z nejhorších diktátorů 20. století, který se v tomto voze vozil během slavností a vojenských přehlídek.

Právě tento mercedes nyní míří do aukce a už nyní je jasné, že vynese miliony eur.

Kdy se aukce koná?

Tato dlouho očekávaná aukce se koná 17. ledna. Při aukci budou samozřejmě zmíněny i konkrétní události, během nichž se ve voze sám Hitler projížděl. Předvedl se v něm například v roce 1940, a to konkrétně v Berlíne při příležitosti oslav kapitulace Francie.

Hitler však nebyl jediný vůdce, který se v tomto voze projížděl. Vůz, který má dodnes značku 1A 148 461, si vyzkoušel i italský fašistický vůdce Benito Mussolini.

Jak tento model vypadá?

Pokud si aktuálně nedovedete představit, jak tento model vpadá, pojďme si ho trochu připomenout. Jedná se o vůz, který je poháněný vysokoobjemovým osmiválcem, který má 7,7 litru. I díky tomu byl i přes své rozměry schopen dosáhnout až 160 km/h.

Kromě toho je tento vůz, který půjde (jak již bylo zmíněno) do aukce v lednu, je navíc upraven speciálně pro Hitlerovu ochranu.