DRFG Davida Rusňáka plánuje založit energetický fond

Investiční skupina DRFG dlouho diskutovala záležitost založení energetického fondu. Základním kamenem však bylo vlastnit nebo kontrolovat dostatečně velké portfolio. Tato podmínka je splněna a proto DRFG na fondu již aktivně pracuje.

Na první rok a půl provozu má fond k nákupu připraveno 5 fotovoltaických elektráren. Jedná se o vysoce nadstandardní projekty jak kvalitou dokumentací, tak výrobou elektřiny i vlastnictvím pozemků. Fond by měl být odstartován začátkem 4. kvartálu letošního roku. Jeho sídlo bude, stejně jako ostatní, v Lichtenštejnsku.

Stabilní investice do solární energetiky

Investice do solárních elektráren je, dle skupiny Davida Rusňáka, investicí stabilní a konzervativní. Právě díky rozhodnutí Evropské komise, která podporuje tyto zdroje energie, jsou fotovoltaické elektrárny výbornou investicí. Navíc existuje jen velmi málo negativních aspektů, které by mohly ovlivnit výnosnost.

Náklady jsou v podstatě nulové, zdrojem je sluneční svit. Nejen díky tomu jsou energetické dluhopisy dobrou volbou.

Novinky v divizi energetiky v posledních letech

V loňském i letošním roce se odehrály dvě zásadní události. Jednou z nich bylo dokončení teplárny ve Šternberku. Další byla právě realizace investičního záměru v oblasti energetiky. Obě byly plánované a obě se také podařily z větší části splnit.

Jak funguje Teplárna Šternberk?

Aktuálně DRFG disponuje dokumentací, licencemi a potřebnými oprávněními, které jsou nezbytné k provozu. Již je plně možné uspokojit poptávku po teple. Podíl akcií ve společnosti činí 100 %.

Jaké jsou plány do budoucna?

DRFG v diskuzi uvedla, že se bude zajímat o širší oblast energetiky, konkrétně oblast výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Cílem jsou především větrné elektrárny. Dalším zajímavým objektem jsou regulované zdroje v oblasti teplárenství a infrastruktury. Ty jsou, podle recenzí, stabilní a je u nich vysoká pravděpodobnost výnosu. Navíc mají dlouhou životnost a minimální konkurenci ve vybraných lokalitách.