Koruna opět sílí! Přetržena hranice 26 Kč za euro!

Pokud teprve míříte na dovolenou nebo plánujete vyjet na dovolenou třeba až v září, pak se rozhodně vydejte do nejbližší směnárny. Nečekejte na výměnu korun za eura, protože takové čekání by se vám nemuselo vyplatit. Nyní je totiž koruna opravdu silná, což pro nás znamená to, že euro si nyní pořídíme za pakatel! A to se rozhodně vyplatí. Nečekejte tedy, až půjde euro zase níž, protože to už se možná ani nemusí stát. Vydejte se do směnárny nyní, když je to pro vás jenom výhodné.

Koruna se totiž doslova utrhla ze řetězu. Díky nedávným intervencím jsme se mohli radovat ze sedmadvaceti korun za euro. Jednalo se o opravdu nízkou cenu za jinou měnu, i když se popravdě čekalo trochu lepší zlevňování. To však přišlo nyní. Česká měna se poprvé od ukončení intervencí posílila a aktuálně přesáhla hranici šestadvaceti korun za euro! To je skvělé! Je to navíc od dubna, kdy byly ukončeny intervence, opravdu pokrok, který přišel pro mnohé účastníky dovolené v ten pravý moment.

O jaké posílení se jedná?

Konkrétně se dokonce můžeme radovat z necelých šestadvaceti korun, které dáme za euro. Abychom byli úplně konkrétní, jedná se o pětadvacet korun celá devět, které zaplatíme za jedno euro. Koruna je tedy díky tomuto posílení nejsilnější od roku 2013.

Jedná se tedy o velice příznivou cenu pro české turisty, kteří tedy míří do zemí platících eurem. Ve směnárnách nyní najdete kurzy zhruba šestadvacet celá tři koruny za euro. Jedná se tedy o zlevnění o jednu korunu oproti dubnovým kurzům ve směnárnách.

Tomuto stavu prospělo především to, že se zveřejnily analýzy světových bank, díky kterým Česká národní banka posílila korunu. Tomuto růstu ovšem jen tak někdo nevěří. Opatrní zůstávají hlavně investoři, kteří využívají posílení koruny ve svůj prospěch. Jsou tedy velice obezřetní a připraveni se stáhnout, pokud se s korunou bude hýbat zase opačným směrem.