Královská rodina a nový princ

Celým světem před nedávnem otřásla zpráva, že se královská rodina opět rozrostla o nového člena! Tato událost zasáhla nejen celou Velkou Británii, která slavila několik týdnů, ale i jiné země. Pokud pravidelně pročítáte informace na internetu, zpráva vám jistě neunikla. Pokud ano, zkusili byste si tipnout, jestli se jedná o chlapečka nebo o holčičku?

Královská rodina je opět o dalšího člena rozrostlejší. Dalo by se říct, že děti se v královské rodině rodí habaděj, zatím se jedná o třetí dítě vévodkyně Kate a prince Wiliama. Třetí potomek se tak stal v pořadí pátým následovníkem trůnu, tudíž odsunul na šestou pozici svého strýčka prince Harryho, který se tak k trůnu nejspíše nedostane.

Velká sláva se udála na konci dubna

Velká sláva se konala na konci letošního dubna, konkrétně 23. dubna, kdy v jedenáct hodin dopoledne vévodkyně Kate porodila. Celá Velká Británie tak započala oslavy, při kterých se skandovalo: „It’s a boy!“ Novorozený chlapeček se tak brzy setkal se svými staršími sourozenci, kterými je nejstarší princ George, kterému jsou čtyři roky, a sestřička Charlotte, které jsou dva roky.

Malé princátko se tak stalo pátým následovníkem trůnu, před ním se nachází nejen jeho sourozenci a jeho otec, ale především princ Charles, který je prvním následovníkem britského trůnu.

Vážil necelé čtyři kilogramy

Čerstvě narozený chlapec se narodil s váhou 3,8 kilogramu. Byl to tedy pořádný chlap, o jehož jméně se vedly dlouhé diskuze a na jehož jméno se sázeli mnozí bookmakeři. Narodil se na svátek svatého Jiřího, patrona Anglie, ovšem ví se, že toto jméno nebude přijato. Obyvatelé Velké Británie tipovali Alberta, Arthura, Philipa nebo Fredericka. Jedním z nominovaných jmen byl i James. Vévoda a vévodkyně ovšem oznámili, že synovi dali jméno Louis Arthur Charles.

Sotva den po slavnostním narození třetího potomka prince Wiliama a vévodkyně Kate se začaly vyrábět porcelánové kolekce na poctu novorozeněte. I když ještě nebylo známé jméno, porcelánové kolekce šly ihned na dračku.