Slavné proteinové koktejly Herbalife jsou jenom jedna velká bublina

Herbalife je pojem, který byl a je v minulosti často skloňovaný. Společnost založená v roce 1980 přišla brzy v 90. letech 20. století se svými produkty na náš trh a propagovala zde hubnutí a zdravější životní styl. Tehdy bylo možné vidět na ulici ženy s plackou s nápisem „Chcete zhubnout? Zeptejte se mne jak?“ Na čem jsou vlastně produkty Herbalife založené?

 

Předražená legrace

Výrobce se ohání tím, že jeho výrobky jsou vytvářeny na základě vědeckých poznatků týmem vědců, kteří zároveň testují jejich účinnost. Princip regulace tělesné hmotnosti funguje na náhradě jídla pomocí nízkokalorických koktejlů ze sójových a mléčných proteinů. Pokud denně jíte koktejly, tak v kombinaci se cvičením a nízkokalorickou dietou prý účinně zhubnete. Je účinný produkt nebo jde jenom o reklamní trik? Herbalife není zdraví škodlivý, pokud ho jí člověk, který je naprosto zdravý a nemá žádné potíže. Je ale velmi drahý (550, 750 či 780 g sklenička koktejlu dosahuje ceny od cca 1100 do 1380 Kč). Na koncovou cenu má totiž vliv systém víceúrovňové dealerské sítě (multi-level-marketing). Proto jsou výrobky předražené. Na trhu jsou totiž i další srovnatelné produkty s podobnými účinky, ovšem v mnohem nižší cenové hladině.

 

Velmi sporné účinky

Navíc podle výrobce Herbalifu máte náhradu jídla koktejly podpořit zdravou stravou a cvičením. Už samotnou zdravou stravou a cvičením ale budete hubnout. Čili toto prohlášení nemá žádný efekt, v žádném případě nepotvrzuje účinnost Herbalifu, která ostatně nebyla nijak vědecky prokázána. Pokud budete jíst zdravě a cvičit, pak se rozhodně bez Herbalife koktejlů klidně obejdete úplně. Také byste neměli Herbalife koktejly jíst v případě, že trpíte nějakými závažnějšími onemocněními, například žaludečními a trávicími potížemi. Výsledný verdikt je tedy takový, že někdo může po Herbalifu i zhubnout, ale účinnost potvrzena není.

 

Zdroje: http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/herbalife-nepomaha-lidem-hubnout-rika-jeho-byvala-dealerka.html