Jak se Češi připravují na volbu prezidenta? Překvapivě aktivně!

Prezidentské křeslo, které momentálně stále obývá Miloš Zeman, bude brzy opět k mání. Jak se Češi připravují na volbu příští hlavy státu? Překvapivě velmi aktivně. Kandidáti našli spoustu sponzorů a dobrovolníků pro volební kampaň z řad aktivních občanů našeho státu. Ti neváhali, zapojili se a ihned začali shánět podpisy pro své kandidáty.

Kandidáti si založili transparentní účty, na které jim sponzoři mohou posílat příspěvek na volební kampaň a vyjádřit tak podporu a důvěru. Transparentní účet prezidenta Miloše Zemana byl ale zaplaven hromadou příjmů ve výši 1 haléř a ironickými a sarkastickými komentáři, které k platbě připojili. Mimo to ale na nich přibyly také nemalé částky sponzorů, kteří našeho současného prezidenta chtějí v roli hlavy státu vidět dalších pět let. Kandidát Michal Horáček na svůj transparentní účet vložil přes deset miliónů z osobního účtu a prohlásil, že si chce většinu volební kampaně hradit sám. V současné době se tedy sbírají podpisy a finanční prostředky. Dalo by se říci, že ten čas, kdy se nebude v hospodách mluvit o ničem jiném, než o volbě prezidenta má přijít až později. Češi jsou ale letos aktivnější. Mnoho z nich již pečlivě prostudovalo profily všech kandidátů. Neváhají své názory na jednotlivé kandidáty sdílet s lidmi ve všem okolí a propagovat tak své oblíbence.

Prezident 21

Za zmínku určitě stojí projekt s názvem Prezident21, který byl spuštěn právě s prvními zmínkami o nadcházejících volbách. Jedná se o systém, který má spravedlivě vybrat vhodnou hlavu států a zachovat přitom principy demokracie.  Jedná se o server, kde jsou přehledně vypsání všichni potencionální i jistí kandidáti a vy pro ně můžete hlasovat. Máte možnost dát tři kladné hlasy (tedy tři kandidáty podpořit) a jeden záporný (jednoho kandidáta zamítnout). Na serveru najdete také stručné profily daných kandidátů, kde se píše o jejich názorech na různé problémy, a kde je možnost se podělit o názor na daného kandidáta v diskuzi.