Nebankovní půjčky mají své výhody – řada z nich je zdarma

Půjčit si někdy potřebuje opravdu každý. Většinou jsou to půjčky, které jsou tu kvůli tomu, že jsme dostali neočekávaně padáka, jindy jsou nutné proto, že marodíme a pojistka není tak dobrá, jak jsme si vlastně mysleli. Někdy je to jenom proto, že se nám pokazil nějaký domácí spotřebič a nemáme žádnou finanční rezervu, která by nám v takové situaci pomohla. Ovšem právě od toho tu půjčky jsou. Ovšem otázkou zní, do jaké půjčky se pustit – jestli do té bankovní nebo do té nebankovní.

Nebankovní půjčky se staly v poslední době poměrně populární, a to hlavně díky svým výhodám. Díky nim jednoznačně předhánějí ty bankovní, které jsou mnohdy pouze možné jenom ve vysokých částkách, o něž nemáte zájem. Rozhodněte se proto třeba pro takové půjčky, které jsou nabízeny těmi nebankovními institucemi. Právě zde si totiž můžete vždycky půjčit pouze tolik, kolik skutečně potřebujete. Díky tomu, že si půjčky můžete zřídit z pohodlí domova, si tak pročtete i podmínky velice důkladně, a tak se na vlastní kůži přesvědčíte i o tom, že zde nejsou žádné skryté poplatky.

Potřebuju peníze na účtu ještě dnes, půjde to?

Nebankovní půjčky jsou skvělé i v tom, že se na ně můžete spolehnout s dodáním peněz na účet. Jelikož zde není dlouhá vyřizovací doba a žádost o půjčku je schválně takřka ihned, peníze vám přijdou do několika minut od obdržení potvrzení o půjčce. Právě po tomto jste jistě toužili. Nebankovní instituce totiž moc dobře vědí, že pokud si půjčujete, tak jenom proto, že aktuálně v danou chvíli peníze postrádáte a potřebujete. Mnohdy vás tíží termíny splácení poplatků nebo nájemného, proto vám nechtějí bránit ve vašich půjčených penězích.

Četla jsem, že jsou některé nebankovní půjčky zdarma, je to pravda?

Ano, u řady nebankovních půjček je půjčka zcela zdarma – tedy jen ta první. U dalších půjček pak vzniká poplatek hlavně za vyřízení, který se pohybuje v řádech několik set korun, ale rozhodně to není nějaká závratná částka, kvůli které byste si museli rozmyslet tuto půjčku.