Co se bude dít v televizních stanicích?

O tom, že televizní stanice nemají peníze, to je už dlouhodobější problém, o němž se příliš nediskutuje a který se snaží zachraňovat tím, že nabízejí mnoha společnostem své reklamy. Nyní však jedna televize bude dočasně zachráněna, protože se zjistilo, že v jednom seriálu, jenž je velice sledovaný na této stanici, se vyskytla skrytá reklama. Pro mnohé diváky však byla naprosto okatá, proto se není čemu divit, když se tomuto seriálu naúčtovala tak vysoká sankce, jaká se dlouho nepamatuje.

Tuto pokutu udělila rada pro rozhlasové a televizní vysílání TV Novy. Jedná se dokonce přesně o dvě pokuty, jejichž částka vás rozhodně zaskočí. Dohromady se totiž jedná o sumu osm set tisíc korun. Skrytá reklama tak nevyšla zrovna levně Ordinaci v růžové zahradě 2. Jako další si televize vyžádala informace z televize Barrandov, které se jako jediné televizi dnes poměrně daří, aby osvětlila klíč, podle něhož zve majitel hosty do svého Duelu.

O jaký díl v Ordinaci se jednalo?

Vraťme se ale zpátky k prvnímu problému. Skrytá reklama se v Ordinaci v růžové zahradě 2 vyskytla v díle, který byl odvysílaný patnáctého listopady loňského roku. Výrazně se zde zdůrazňují distributoři energie Innogy, a to nad rámec celého probíhajícího děje. Očividně nebyl daný produkt umístěn do děje jako součást nebo jako kulisa a nebyl ani ústředním či jediným motivem scénky. Pokuta se tedy vyhoupla k půl milionu korun.

Zbylých tři sta tisíc bylo uloženo proto, že byl nad míru zmiňován obchod s nábytkem – konkrétně Kika. Nadmíru byly zmiňovány jednotlivé produkty. Toho jste si mohli všimnout konkrétně jednadvacátého října minulého roku.

Co se týče Barrandova, tak radu zde zajímá, proč byl do naprosto všech vydání pořadu Duel pozván člen hnutí ANO 2011. Jedná se o díly vysílané do dvaadvacátého června. Barrandov se však ještě nevyjádřil – zbývá mu třicet dní.