Škoda trhá rekordy! Kolik aut se prodalo?

I když se v poslední době ukázalo, že české firmy jsou relativně na spadnutí, protože se díky nedostatku pracovní síly neustále ocitají v červených číslech, u některých automobilek je tomu jinak. Automobilky patří zrovna k těm podnikům, kde je o zaměstnance zájem, ale nedělají si s tím hlavu a jedou dále na plný plyn. Proto se není čemu divit, když jejich zisky neustále rostou. Úspěchy slaví například i česká automobilka Škoda, která má za sebou rekordní počet prodaných aut.

Úspěch je to však pro nás jako pozorující lidi. Pro ně to takový úspěch není. Sice se prodal rekordní počet aut, přesto jsou zisky trochu nižší, než tomu bylo v loňském roce. To je však pro tuto automobilku jenom jakousi motivací, kterou rozhodně využijí při dalším prodeji v dalších měsících. Rok přece ještě ani zdaleka neskončil.

Rekord v číslech:

Pokud vás zajímají přesná čísla, pak vám je samozřejmě přinášíme. Tato mladoboleslavská automobilka v prvním pololetí letošního roku prodala rekordních pět set tisíc pětaosmdesát vozů. Jedná se o meziroční nárůst zhruba o patnáct a půl tisíce automobilů. V procentech se tak jedná o nárůst zhruba o necelé tři procenta (konkrétně dva celá osm). Je to opravdu nejlepší výsledek v historii této české univerzální automobilky. Vloni se dodalo celkem milion sto dvacet tisíc aut, proto už se nemůžeme dočkat, jaké budou výsledky příští rok, když už nyní se trhají rekordy – je teprve pololetí!

Mezi nejprodávanější modely patří rozhodně Škoda Octavia, které se prodala zhruba dvě stě pět tisíc. Konkrétně její meziroční nárůst vzrostl o šest a půl procenta. Jako druhé nejvíce prodávané auto se nyní stala Škoda Fabia. Její meziroční nárůst byl zhruba šest celá jedna procent. Prodalo se krásných sto jedenáct tisíc. Co se týče novinky SUV Kodiaq – toho se prodalo jenom dvacet sedm tisíc. Jen v červnu se jich však prodalo necelých deset tisíc.