Nejdražší auto světa má svého majitele, je záhadný a bude jediným majitelem unikátního vozu

Přemýšlíte o tom, že si jednoho dne koupíte vozidlo, které na světě nebude mít jen tak někdo? Taková vozidla nejsou zrovna nejlevnější, je však pravdou, že se pak cítíte naprosto výjimečně. Výjimečně se ostatně bude cítit i majitel vozidla, které je označováno za to nejdražší auto světa. Bohužel je majitel záhadný, ovšem za pár let se určitě ukáže světu minimálně ve svém vozidle, které bude jen jedno jediné na světě. Zaplatí za něj však skoro sedmnáct milionů eur.  

Pokud jste letos byli součástí ženevského autosalonu, pak vás určitě nenechal v klidu automobil, který se představil pod značkou Bugatti. Jednalo se o hypersportovní vůz La Voiture, který v překladu znamená “černé auto”. Černé auto sklízelo takový obdiv hlavně proto, že se vědělo, že se jedná o nejdražší vůz na světě. Jak jsme zmínili, jeho cena sahá do sedmnácti milionů eur. Navíc se ho nebude vyrábět víc než jeden jediný kus. Zatím sice není zcela hotový, na ženevském autosalonu byl jen konceptem, ale do dvou let má být hotov a poté odjede ke svému majiteli, který se bude moct vozem pyšnit.  

Jak vypadá nejdražší automobil světa?  

Nabízí se otázka, jak takový automobil, jenž se označuje za ten nejdražší na světě, vypadá. Pokud jste nebyli součástí letošního ženevského autosalonu, pak pro vás máme krátký popis toho, jak vůz vypadá.  

Stojí na stejném základě jako Bugatti Divo a Chiron. Pod kapotou bude skrývat osmilitrový motor, který bude mít výkon patnáct set koní. Z nuly na sto se vůz dostane za dvě a půl sekundy a maximální dosažená rychlost je stanovena na čtyři sta km/h.  

Sportovní vůz a limuzína v jednom 

O novém vozidle značky Bugatti lze hovořit jako o voze, který bude limuzínou a sportovním vozem v jednom. Výkon se podobá právě sportovnímu vozidlu, komfort však je spíše ukraden z klasické limuzíny.