Audi čeká zajímavý rok – co plánuje?

V automobilovém průmyslu se neustále něco děje. Jelikož se blíží konec roku, automobilky vyhlašují své zisky či ztráty. Například taková Tesla bohužel se studem ohlašuje rekordní ztráty a nesplněné plány. Řada automobilek však hlásí plány na příští rok, ať víme, co od ní máme čekat. Například taková Audi bude mít poměrně hektický rok. Během příštího roku plánuje vyrobit až 17 nových aut, což se může zdát na první pohled málo, ale rozhodně to málo není! Je to až příliš.

Audi je ve světě automobilů známá jako velice kvalitní automobilka, která vyrábí opravdu skvělé vozy. Letos ušla jistě dlouhou cestu, ale příští rok by chtěla pojmout zase trochu jinak. Rozhodla se, že příští rok vyrobí opravdu až sedmnáct zcela nových vozů. Rok 2018 tak bude pro tuto automobilku opravdu velice, ale velice náročný. Bude se totiž jednat o nejvíce novinek, které vzniknou za jeden rok, v celé historii této značky. Každé tři týdny by se tak světu měl představit zbrusu nový model a za rok by jich opravdu mělo být rovných 17.

Zvládne to?

Člověk by si řekl, že toto nemůže automobilka Audi nikdy zvládnout, ale opak je pravdou. Podle všeho už jsou nějaké novinky dokonce vyráběny, což je pro Audi dobrý náskok. Jistě, bude s tím hromada práce, ale jistě to není něco, co by tato kvalitní automobilka nezvládla.

O jaké vozy se bude jednat?

Zatím se ani pořádně neví, jaké vozy budou touto automobilkou během roku představeny. Nejspíše se bude jednat o kombinaci nějakých nových jmen, ale taky nás možná zaujmou i rozšířením stávajících řad.

V nabídce se rozhodně ukáže například dlouho očekávané nové velké SUV Q8. Tento vůz je opravdu dlouho očekávaný a podle všeho se má jednat o naprostou pecku. Kdo ví, jestli Audi nenadchne taky novou generací Audi A6, protože na tuto generaci se poměrně hodně sází. Mohl by taky přijít i Audi R8 GT nebo nějaký elektrifikovaný speciál.