Pěstujeme bylinky v bytě. Jde to, ale jen za jistých podmínek

Pokud sledujete trendy v oblasti bydlení, moc dobře víte, že každá moderní kuchyně by měla mít své vlastní bylinky, které se pěstují přímo v ní. Je to sice skvělý trend, bohužel nikde nikoho neupozorní, že se jedná o trend vhodný do světlých kuchyní, nikoli do kuchyní, které nemají okna a do nichž neproudí potřebné světlo. Bylinky totiž není lehké pěstovat v interiéru. Ideálním místem je pro ně zahrada nebo balkon či případně květináče na okenním parapetu zvenčí. Uvnitř domu se bylinky pěstují těžce, ale jde to, pokud mají potřebné podmínky.

Jak již bylo zmíněno, bylinky se staly běžnou součástí našich domácností. Málokde však sdělí, že bylinky potřebují vhodné podmínky, nelze je pěstovat všude, protože ne všude se jim daří. Podívejme se tedy na podmínky, které je nutné mít v interiéru, aby se bylinkám dařilo.

1) Světlo

Bylinky nelze pěstovat ve stínu, ale ani v polostínu. Nelze je ani pěstovat na světlém místě. Bylinky si vyžadují přímo slunné místo, tudíž ideální je pro ně okenní parapet. Je však nutné myslet na to, aby žaluzie byly povytaženy. Bez sluníčka bylinky nerostou.

2) Teplo

Stejně tak bylinky nevydrží bez tepla. Ideální je pro ně okenní parapet, kdy okna mají povytaženy žaluzie, protože na tomto místě mají nejen dostatek světla, ale také dostatek tepla. Pozor si dejte zejména na průvany, protože ty jsou u oken velice nebezpečné a pro bylinky nepřijatelné. Větrání během teplého dne je povoleno, ale jak se ochladí, je nutné okna zavřít a bylinky případně z oken odstranit.

3) Zálivka

Jelikož bylinky milují teplo a světlo a sídlí na takových místech, je nutné je zalévat dnes a denně. Je to z toho důvodu, že během dne sluníčko vysaje z půdy potřebnou vlhkost. Jelikož se bylinky zalévají denně, se zálivkou to nepřehánějte. I zde dbejte na tvrzení, že všeho moc škodí.