Milujete golf? Přinášíme překvapivá fakta

Golf se stává čím dál populárnějším sportem, který miluje nejeden člověk. Bohužel tento sport nepatří mezi nejlevnější sporty, jenom za golfové hole mnohdy zaplatíme i desetitisíce korun, a to ještě nemluvíme o obuvi, rukavicích či oděvu a jiném potřebném příslušenství. Pokud vás však tento sport nadchne, není důvod, abyste ho neprovozovali. Většinou to je tak, že golfu rozumí jen ti, kteří golf hrají. Ostatním přijde nudný a nezajímavý. Co však přijde zajímavé naprosto všem, jsou překvapivá fakta, o nichž ví jen málokdo.

Jako v každém sportu, tak i v golfu najdeme několik překvapivých faktů, o nichž ví jen málokdo. A i ti, kteří jsou golfem zcela nepolíbení, budou tak překvapeni, že budou chtít zajímavosti předat zase dál.

Nejvýše postavené hřiště

I v golfovém světě najdeme pár „NEJ“. Zaměřme se nyní na nejvýše postavené hřiště, které aktuálně leží v golfovém klubu v Peru. Jenom ve svém nejnižším bodě dosahuje výšky 4 369 metrů nad mořem. Pokud si myslíte, že je to málo, vzpomeňte si na naši nejvyšší horu, kterou je Sněžka a která měří v porovnání s nejvyšším postaveným hřištěm jenom 1 608 metrů nad mořem.

Golf na Měsíci

Někteří se vydávají na Měsíc proto, aby objevili civilizaci a aby se zapsali do historie, jiní se sem vydávají proto, aby si zahráli golf. Není to legrace, golf se skutečně hrál i na Měsíci. Golf a také vrh oštěpem jsou tak jediné sport, které se kdy odehráli mimo planetu Zemi. Co se týče konkrétního golfu na Měsíci, zahrál se v roce 1971, kdy astronaut Alan Shepard, který se na měsíc dostal v Apollu 14, zahrál jednoruký úder 6 železem.

Počátky golfu

Pokud byste se někoho zeptali, kde se vzal golf, většina lidí by vám odpověděla, že vznikl před pěti set lety ve Skotsku. Kdybyste se ale zeptali Číňanů, ti by vám tvrdili, že podobnou hru vynalezli už v roce 943 n. l.