Jakých chyby se dopouštíme při sjednávání úvěru?

O půjčku dnes může požádat každý, komu bylo osmnáct let. Mnozí lidé o půjčku žádají jen ve chvíli, kdy si jsou jisti tím, že jim rodina nemůže pomoct, jiní však žádají o půjčky ve chvíli, kdy nechtějí, aby se rodina dozvěděla o finančních potížích, do nichž spadli. Samozřejmě se najdou i ti, kteří žádají o půjčku proto, že jim nestačí finanční rezerva, jiní zase doufají, že jim půjčka pomůže přečkat do výplaty, do které je stále tak daleko. Ať už si půjčujete z jakéhokoli důvodu, vyvarujte se chybám, kterých se často dopouštíme při sjednávání úvěrů. 

V případě, že se rozhodnete sjednat si úvěr, doporučujeme si dát pozor na několik věcí, v nichž drtivá většina klientů chybuje. Zmiňme si ty nejčastější a vyvarujme se jim. 

Nesrovnáme si jednotlivé úvěry

Padnout do náručí prvnímu poskytovateli půjček, to je ta největší chyba, které se můžeme dopustit. Měli bychom si vždycky srovnat nabídky poskytovatelů nebankovních půjček, jelikož jen tak zjistíme, u koho jsou podmínky nepřijatelnější, kdo má nejvýhodnější úrok a kdo nemá žádné skryté poplatky. 

Preferujeme bankovní úvěr před nebankovním

Je sice skvělé, že mnozí lidé zůstávají věrní bankovním půjčkám, ostatně drtivá většina lidí tímto chybuje. Klasické bankovní půjčky jsou dobré pro chvíle, kdy si potřebujete půjčit miliony, nikoli pár tisíc korun. Několikatisícové půjčky jsou jen velmi špatně zúročené a často jsou obklopené hromadou poplatků. 

Při nižších půjčkách se vyplatí vzít si nebankovní půjčku, například rychlou půjčku online, kterou sjednáte z pohodlí domova a u níž nebudete dlouho čekat na peníze. Takovou nebankovní půjčkou je třeba půjčka Rerum, která slibuje peníze opravdu velmi rychle po schválení úvěru. Nebudete tedy na ně dlouho čekat, budete je mít ve chvíli, kdy potřebujete. Navíc se jedná o půjčku bez registru a bez doložení příjmů.