Jaké pokojové rostliny u pěstitelů vedou?

Uvažujete nad tím, že si do svého příbytku pořídíte pokojové rostliny? Bezesporu pokojové rostlině do domácnosti patří, dávají jí jakousi živost či nevšednost. Je však pravdou, že se o pokojové rostliny musí člověka starat, jinak mu uvadnou a vadnoucí rostliny už nevypadají v interiéru tak sympaticky. Pokud však nyní přemýšlíte nad tím, že si do svého příbytku nějakou pokojovku pořídíte, poradíme vám. Zeptali jsme se totiž pěstitelů, jaké pokojové rostliny u nich jednoznačně vedou a proč.  

Vesměs vedou stálezelené pokojové rostliny 

Bylo zajímavé, že se odpovědi poměrně shodovaly. Většina vášnivých pěstitelů pokojových rostlin volí stálezelené rostliny. Důvodem je jejich univerzalita a jejich vlastnost zapadnout do jakéhokoli interiéru, do jakkoli sladěné místnosti. Navíc bylo také zmíněno, že většina stálezelených rostlin je poměrně snadná na pěstování.  

Pokud bychom měli být konkrétnější, zmínili bychom především zamioculcas, což je nenáročná stálezelená rostlina, která je specifická svými dužinatými, lesklými listy, na něž často usedá prach. Také je třeba zmínit klasickou dracénu, jež se vyskytuje prakticky v každé domácnosti a jež je známá svým střapatým tvarem.  

Stále oblíbenější je také sloní noha, což je krásná a pozornost poutající pokojová rostlina, taktéž velmi nenáročná, či roste zájem i o klasický břečťan, o němž se mylně lidé domnívají, že se pěstuje jenom na zahradě.  

Pokud toužíte po kvetoucích rostlinkách 

Máte spíše zájem o kvetoucí rostliny, které vám krapet rozzáří nudnou domácnost? Nechcete jen listy a listy a zase jenom listy, ale toužíte po krásných květenstvích? Pak vám v takovém případě poradíme klasické africké fialky, které zdobí okenní parapety už pod dlouhé roky. Nebo jsou klasikou i begonie, jež jsou zbarvené většinou do červena, bíla nebo růžova.