Ideální rostlina do bytu? Potosovec

Do bytu se shání rostliny poměrně těžko. Ne v každém bytě je totiž takové prostředí, jaké rostliny ke svému spokojenému růstu potřebují. V mnoha bytech je příliš sucho, v jiných je vzduch zase příliš vlhký, což svědčí jen o jednom – výběr rostliny do takových místností nebude nic snadného. Pokud zrovna sháníte rostlinu do svého bytu, doporučujeme vám investovat do rostliny zvané potosovec. Jedná se o rostlinu, která nepotřebuje přímé sluníčko, na druhou stranu nepotřebuje ani polostín, protože se rostlině daří i v tmavém koutě.

Potosovec je rostlina, která vypadá pokaždé jinak. I když byste vedle sebe postavili dvě květiny tohoto druhu, nikdy nebudou identicky stejné. Další skvělou zprávou je to, že se jedná o zcela nenáročnou květinu, kterou může pěstovat i zahradník amatér.

Rostlina miluje teplo

Základním kamenem úspěšného pěstování této zajímavé rostliny je teplo, které ke svému životu potřebuje a o což není v bytech nouze. Kromě vody potřebuje tato rostlina i vodu, a to po celý rok –vegetace, nevegetace. Pokud bychom měli být konkrétnější, ideální teplota by se měla pohybovat kolem dvaadvaceti stupňů Celsia, zalévat by se měla tak, aby substrát byl neustále vlhký. Pozor si ale dejte na přelití, které škodí i této rostlině stejně jako všem ostatním rostlinám.

Rostlině dopřávejte pravidelné rosení, pokud na pravidelné rosení nemáte čas, doporučujeme umístit misky s vodou poblíž rostliny, které zajistí květině vlhkost. Jak jsme zmínili, nemusí být květina na přímém sluníčku, pokud je, mohlo by dojít k popraskání listů, proto raději mějte částečně zatažené žaluzie, jestli máte květinu umístěnou na slunném stanovišti.

Pro jaký kultivár se rozhodnete vy?

Potosovce je možné koupit si ve čtyř různobarevných kultivárech. Nejznámějším kultivárem je zelenobílá, kropenatá odrůda Murbel Queen, také najdete na trhu světlolistou kultiváru Neon, která nemá žádné skvrny, poté také Njoy.