Do čeho balit věci při stěhování? 

Už víte, kam se budete stěhovat, máte naplánovaný datum a čas a zajištěnou stěhovací firmu. Pak už tedy jen stačí vědět, do čeho umístíte tu hromadu věcí, které se vám za dlouhé roky podařilo nastřádat. Jako nejpraktičtější se nabízí krabice, ale ne vše do nich zabalit lze a ne vždy jich seženeme potřebné množství. 

Některé firmy, které zprostředkovávají stěhování v Praze nebo stěhování v jiných městech, vám poskytnou jejich vlastní obalový materiál. Pokud ne, nebo pokud si chcete věci zabalit sami a s předstihem, podívejte se, co všechno a jak se dá využít. 

Co balit do krabic? 

Krabice se dobře přenáší, v autě se dají skvěle poskládat a jako bonus není problém je popsat popisovačem. Hodí se především na knihy, drobné spotřebiče, pevné předměty a hračky a na nádobí. Myslete ale na výslednou váhu a nesnažte se krabici naplnit až po okraj. V případě zmíněných knih by to nemuselo dopadnout dobře. 

Co balit do pytlů? 

Pevné igelitové pytle jsou skvělé při stěhování měkkých a poddajných předmětů. Můžete do nich zabalit boty, oblečení, lůžkoviny, deky, povlečení, ručníky, plyšové hračky a další lehké věci, které nepoškodí nárazy ani vibrace. Navíc se snadno přenášejí a v autě se dají trochu zmáčknout. 

Co balit do plastových boxů? 

Pokud máte doma plastové boxy a přepravky, využijte je na balení neskladného kuchyňského vybavení, pokojových rostlin, nářadí a obecně špatně skladných věcí. Jsou nejodolnější, nehrozí u nich proražení ostrou hranou, takže se hodí i na křehké předměty. Volný prostor ale vždy pečlivě vyplňte dekou, bublinkovou folií nebo zmačkaným balicím papírem. Pozor, nepoužívejte klasické noviny na obalení porcelánu či světlé keramiky, tiskařská barva by je mohla zašpinit. 

A co věci, které se nikam nevejdou? 

Velký nábytek a spotřebiče, které se nevejdou do krabic, důkladně obalte smršťovací folií. Je to skvělý způsob, jak věci ochránit před poškrábáním, nečistotami a vlhkostí či další nepřízní počasí.