Flyball je ideální pro aktivní psy a klidné páníčky

Přejete si sportovní zábavu pro vás i pro vašeho temperamentního psa? Zkuste flyball. Nemusíte být mistrem v běhu jako při agility. Užijete si spoustu legrace! 

Týmy, na start! 

Při flyballu se utkávají dvě čtyřčlenná družstva. Dráha je pro každého stejná, existují dvě paralelní dráhy. Ty obsahují čtyři identické skokové překážky a flyballový box. Z boxu jsou vystřelovány míčky. Psovodi při této aktivitě zůstávají na startovní čáře, jen psi se aktivně účastní běhu.  

Aport je velkou zábavou 

Pokud váš pes miluje aportování, tento sport je pro něj jako dělaný. Na váš povel pes vyběhne na dráhu, kde má za úkol nejprve překonat skokové překážky. Když provede plaveckou otočku a naskočí na desku boxu, spustí se mechanika a box vystřelí míček. Pes má za úkol míček aportovat zpět přes překážky až ke svému psovodovi.  

Předáváte žezlo dalšímu v týmu 

Flyball je rekreační zábava, která vás bude bavit. Tedy pokud se nebudete snažit stále vyhrávat. Na startu se totiž mohou objevit psi různých plemen i věkových kategorií. Nezapomeňte, že v družstvu budou vždy čtyři psi. Sotva váš pes dráhu odběhne, předává žezlo dalšímu. Kdo má zpět všechny čtyři čtyřnožce i míčky, vyhrává. Jedná se o příjemnou soutěživou aktivitu, při které se seznámíte s členy týmů.  

Vhodné pro společenské psy 

Flyball je vhodnou aktivitou nejen pro aktivní psy, ale také pro ty, kteří jsou snášenliví vůči jiným psům. Často se totiž psi potkávají doslova čumák na čumák. Váš pes dobíhá a okamžitě vyráží další člen týmu. Jestliže je pes závistivý nebo není zvyklý na práci v týmu, není pro tento sport vhodný. Kousání člena týmu, který startuje za oblíbeným míčkem, není to nejlepší sportovní chování.  

Flyball je vhodný pro psy všech plemen a věkových kategorií. Podmínkou je jejich společenskost a tolerance. Hyperaktivita je naopak vítána.