Čína je mistrem v padělání a je na to hrdá

Peníze jsou v dnešní době potřeba, ale každý člověk by k nim měl přijít legální cestou. Vždyť v dnešní době se takřka celý svět potýká se zaměstnaneckou krizí, což znamená, že práce je stále dostatek, jen zaměstnanců je málo. Není tedy důvod k tomu, abychom si peníze například padělali. Padělání peněz je však bohužel na denním pořádku, dnes se však dělají padělky takřka na cokoliv, a to zejména v Číně, která se označuje za mistra v padělávání. Kupodivu jsou na to Číňané i hrdí.

Zajímá vás, jak se došlo k tomu, že Čína je vítězem v padělávání? Jednoduše. Opět se udělovala cena černého trpaslíka, tedy cena Plagiarius, která se uděluje už od roku 1977. Jedná se o cenu, kterou dostávají výrobci a distributoři různých druhů padělků.

Cena jenom upozorňuje na to, že problém s plagiáty neustále narůstá. Bohužel se tento problém dodnes podceňuje a bagatelizuje. V dnešní době konkrétně výrobci napodobenin peněz používají k výrobě zdravotně závadné materiály, které mohou ohrozit zdraví spotřebitelů. I na to soutěž do jisté míry poukazuje.

Historie soutěže Černý trpaslík:

Takzvaný Černý trpaslík je soutěž, která vznikla v roce 1977, jak jsme již zmiňovali. V tom roce profesor Rido Busse objevil na veletrhu takovou váhu, kterou sám navrhl, ale o mnohem levnější. V té době pochopil, že se na trhu objevují v čím dál větším množství padělané výrobky, bohužel se mezi nimi čím dál častěji objevují i peníze.

Co se nejčastěji falšuje?

Kromě peněz se hlavně v Číně falšuje nejen kosmetika či parfémy, ale rovnou i spotřební elektronika, dále domácí spotřebiče, nádobí, hračky, které jsou bohužel ve velké míře vyráběny ze zdravotně závadných materiálů, či třeba auta nebo léky.

Čína se letos umístila na vrcholku této soutěže, ovšem své zastoupení měly i české firmy – padělává hojně i TESCOMA nebo USSPA.