Kdo je adeptem na nejrychlejší auto světa?

Svět automobilů neustále přináší celou řadu zajímavých novinek. Jelikož je začátek roku, automobilky pomalu odkrývají své plány. Jistě každá automobilka bude chtít stvořit nejrychlejší auto světa, což by ale znamenalo, že by musely porazit aktuálního adepta na tento post. Jaké auto je nyní jednoznačným adeptem na titul „nejrychlejší auto světa“ a kolik má vlastně pod kapotou koní?

Nejrychlejší auto je vždycky jenom jedno. Nyní se poměrně dlouho čekalo na supersportovní Hennessey Venom F5. Už podle uniknutých informací se mělo jednat o nejrychlejší vůz na světě – a jednoznačně je adeptem na tento post. Když se teď ukázal světu, ukázalo se, že je opravdu superrychlý, supervýkonný a samozřejmě i superdrahý.

Jelikož pod kapotou skrývá opravdu velké množství koní, měly by se mít na pozoru hlavně modely Bugatii Chiron nebo Koenigsegg Agera RS.

Kolik skrývá pod kapotou koní?

Stále však chodíme kolem horké kaše a nezmiňujeme koně, které toto auto má. Nyní přišel ten vhodný okamžik. Nový Hennessey Venom F5 může docílit maximální rychlosti až neuvěřitelných 484 km/h! Je však nutné zmínit, že tento model už není jenom úprava vozů Lotus, ale už je to opravdu auto, které firma vyvinula od začátku až do konce.

Jak auto vypadá?

Abyste měli představu o tomto voze, pojďme si ho trochu přiblížit, popsat. Základem vozu je uhlíková trubka, která prochází kompletně celým vozem. K této trubce jsou připojeny komponenty, které jsou většinou hliníkové nebo z magnesiové slitiny. Samotná karoserie je poměrně elegantní.

Samozřejmě to, co je pod kapotou, je asi nejdůležitější. Pod kapotou se skrývá gigantické motorové srdce, které má objem zhruba 7,4 litru.

Toto opravdu rychlé auto by si mohl pořídit takřka každý, ale samozřejmě je třeba zaplatit poměrně vysokou cenu. Toto auto, které se aktuálně vyrábí až v dalekém Texasu, bude stát zhruba 35 milionů korun (tedy 1,6 milionů dolarů). Pokud byste si však chtěly připlatit výbavu, nachystejte si zhruba dalších třináct milionů korun.