Vydejte se na cestu k vysněné postavě! Zkuste spinning a radujte se z úžasných výsledků!

Podzim je spojený s chladným počasím, které mnohdy vede k regulaci sportovních aktivit. Zima, nepříjemný vítr a déšť zkrátka dokážou otřást i s vůlí a odhodláním těch nejzapálenějších sportovců. Brzké stmívání navíc způsobí, že se rovněž zkrátí také pobyt venku. Dalším faktorem, který podzimní sportování ovlivňuje je smog. Chlad si žádá, abychom ve svých obydlích řádně zatopili. Tím ale značně znečistí ovzduší a spousta sportovců vdechne do plic oblaka kouře místo čerstvého vzduchu.

To vše způsobí, že se vaše tělo může před zimou pěkně zaoblit a ztratit štíhlou linii. S přicházejícími svátky přijde také vlna sezónních dobrot a kila navíc se mohou objevit s překvapivou rychlostí. Nenechte to zajít tak daleko! A pracujte na své postavě také na podzim! Jak na to, když je pobyt venku nepříjemný? Zkuste spinning!

O co se vlastně jedná? Zjednodušeně řečeno se jedná o cvičení na rotopedu. To často probíhá ve skupině za doprovodu motivačního povzbuzování instruktora a energické hudby.  Jak spinning provozovat, aby měl co největší účinek?

 Zvolte optimální zátěž!

Hluboce zakořeněným mýtem je informace, že s větší zátěží a intenzivnějším tréninkem budete hubnout rychleji a více.  Skutečnost je ale taková, že pokud chcete spalovat tuky, je důležité vydávat energii alespoň půl hodiny v kuse, ideálně tedy šlapat stálým tempem. Pokud zvolíte příliš velkou zátěž a aktivita bude pouze krátkodobá, ale vyčerpávající, objeví se u vás velká chuť na sladké a nekonečný pocit hladu.  Spalovat totiž budete pouze sacharidy.  Jediným pozitivním výsledkem této činnosti může být nabrání svalové hmoty.

Šlapejte s odborníky

Ideální volbou je lekce spinningu, kterou vede odborník. Ten vám totiž poradí s tepovou frekvencí, zvolí pro vás optimální zátěž a celkově vás povede celým cvičením. V kolektivu se navíc většinou stává spinning zábavnějším. Odborníci mají navíc sestavenou hodinu tak, abyste skutečně spálili co nejvíce tuků.

Při cvičení také nezapomeňte na dodržování pitného režimu. Bez toho se totiž kýžený výsledek nedostaví.