Tesle se zrovna nedaří. Společnost hlásí rekordní ztráty

Podnikat v dnešním světě je poměrně náročné, protože na každém rohu na nás číhá konkurence. Pokud se rozhodneme rozjet svůj vlastní podnik, měli bychom mít na paměti, že někdy budeme mít slibné období, jindy zlé. Takové jedno zlé období má například aktuálně společnost Tesla, která nyní hlásí do světa rekordní ztrátu. O této společnosti se už delší dobu říká, že je zadlužená a že to s ní nejde zrovna dobře, ale zatím jsme neměli důkazy o tomto tvrzení. Rekordní ztráty tomu však bohužel nasvědčují.

Elektrická auta jsou prý naší budoucností, ale bohužel tato budoucnost zatím nemá zrovna pevné základy. Sice se elektrických aut nyní vyrábí opravdu hodně, ale bohužel si tato auta zatím nemáme pořádně kde nabít. Je tu tedy poměrně velký problém, který by mohl ovlivnit celou další budoucnost této známé, americké automobilky vyrábějící elektrická auta.

Pokud navíc to půjde takto dál, a sice že Tesla bude neustále vykazovat ztráty, kdo ví, kolik aut se ještě dostane z výrobny.

Co může za aktuální ztráty?

Za aktuální ztráty můžou hlavně vyšší výdaje, které se pojí s výrobou cenově dostupnějšího sedanu Model 3. Tesla nyní opravdu musí začít vyrábět cenově příznivější auta, aby je zkrátka někdo kupoval. Potřebují se nyní peníze jako sůl.

Navíc se této automobilce nyní nedaří ani splnit plánovanou produkci tohoto modelu, tedy Modelu 3. Zatím se vyrobilo ve čtvrtletí jenom 260 vozů, a to jich mělo být enormních 1500!

Jak to bude s automobilkou značky Tesla dál? Kolik lidí už čeká na své vozy?

Automobilka Tesla se s tím zkrátka nyní musí pořádně poprat. Na Model 3 aktuálně čeká více jak půl milionu žadatelů, kterým by automobilka měla tento model dodat co nejdříve. Původně se plánovalo zvýšit výrobu ze tří na pět tisíc vozů týdně, a to do konce roku, ale tento plán se nepodaří dříve, než v prvním čtvrtletí roku příštího.