Jaké rostliny najdeme v řezané, ale i v pokojové podobě?

Pokud toužíte po hezké a útulné domácnosti, rozhodně by v ní neměly chybět pokojové rostliny. Mnoho lidí volí hlavně stálezelené rostliny, které jsou poměrně nenáročné, tudíž se hodí i do domácností, v nichž vládne zahradník-amatér. Pokud však chcete, aby pokojové rostliny ladily s vymalováním místnosti, pak vsaďte karty na kvetoucí pokojovky. A jestli chcete mít něco na okenním parapetu, ale taky zároveň i na jídelním stole, ale nechcete, aby se jednalo o dva různé druhy, kupte si takovou pokojovku, kterou najdete i v řezané podobě. Není nad to mít sladěny i květiny!

Málokdo ví, že existuje celá řada květin, které najdeme jak v pokojové, tak v řezané podobě. Provoní vám pak domácnost jednou krásnou vůní, ne hned několika. Pojďme se podívat na to, jaké druhy najdeme v takové i v makové podobě.

• anturie

Jistě znáte zajímavou květinu jménem anturie. Jedná se o krásnou „placatou“ kytičku, kterou nejčastěji najdeme v červené podobě, ale výjimečně ji najdeme i v zelené či v bílé barvě. Tato řezanka se obvykle váže do květin pro pány. Ženy spíše ocení anturii v květináči, která si vyžaduje jenom polostinné místo a pravidelné zalévání.

• kala

Oblíbenou květinou mnoha žen je kala. Jedná se o krásnou trubicovou květinu, kterou obvykle najdeme ve žluté a také v bílé barvě. V květinářství je najdeme ojediněle, protože nejsou zrovna nejlevnější, ale seženeme je. Řezané kaly se nejčastěji vážou do svatebních kytic. Co se týče těch v květináči, jsou poměrně náročné – každá kala vyžaduje něco jiného. Většinou nemají rády ani tmu, ale ani příliš světlo, nesmí se přelévat a kropit (listy pak žloutnou a květina hnije).

• růže

Samozřejmě jak v řezané, tak v pokojové podobě najdeme i růže. Růže jsou asi nejvíce oblíbené květiny žen a nikdy s ní neurazíte. Většinou se však růže nechovají v květináči, pokud máte dům (pokud máte byt, spokojíte se i s takovou mini růží). Jestliže však žijete v domě, často si na zahradu zasadíte rovnou takový růžičkový keř.