Rok 2021 plný změn. Co vyjde v platnost a co se bude konkrétně dít?

V letošní rok se věří, a to až abnormálně. Mnoho lidí doufá, že bude daleko lepší než ten předcházející. Věří, že se karty zase otočí na tu dobrou stranu. Jenže zatím tomu mnoho nenasvědčuje. Koronavirus nechce polevit a lidé odmítají očkování, které by možná mohlo vrátit Českou republiku opětovaně k normálu. Je nyní jenom otázkou, jak se budou vyvíjet další měsíce. Pojďme si však zmínit změny, které letošní rok stoprocentně přinese.  

Očkování proti koronaviru 

S příchodem letošního roku také přišlo konečně na očkování proti koronaviru. Lidé sice vakcínu odmítají (tedy mnozí z nás), ale je to jistý způsob, jak se co nevidět vrátit do normálního života. Je však pravdou, že vakcína proti koronaviru byla vyvíjena v uspěchaném tempu a nikdo nechce zodpovědět otázku, co se ve vakcíně vlastně ukrývá.  

Zrušila se superhrubá mzda 

I když se Česká republika potýká s obrovskou krizí, která opravdu nezná obdoby, přesto se vláda rozhodla prohloubit státní dluh ještě více. Přišla se zrušením superhrubé mzdy, která sice přidá zaměstnancům na výplatní pásce, ale státnímu rozpočtu zrovna dvakrát nepomůže. Spíše jenom přiláká inflaci, během které to, co zaměstnancům bylo přidáno na výplatních páskách, zase pěkně rychle zmizí.  

Budou další volby 

Stejně jako rok předcházející, i rok letošní se bude nést ve znamení voleb. Letos se však nebudou konat krajské volby nebo volby do senátu, ale budou se konat volby do parlamentu. Jedná se o velice významnou událost letošního roku, které samozřejmě budou předcházet tuny volebních kampaní.  

Nová hlava USA 

V posledních dnech opět velice hledané téma – volby USA. Jedná se o změnu, která rapidně zamíchá světovými kartami. Novým prezidentem Spojených států bude Joe Biden, který tak usedne do čela celosvětové velmoci po svém republikánském sokovi Donaldu Trampovi.