Jak v zahraničí pohlíží na Čechy a Českou republiku?

Pokud se vydáte do zahraničí, jistě zde poznáte spoustu místních obyvatel, se kterými se dáte do řeči. Po navázání kontaktu a započetí rozhovoru se vás dotyční jistě brzy zeptají, odkud to vlastně pocházíte. Pak jistě hrdě odpovíte, že jste Čech/ Češka a pocházíte z malebné země, která se nazývá

Česká republika. Reakce na tuto odpověď můžou být ovšem různé. Každopádně velice dobře ukazují, jak na nás v zahraničí pohlíží.

Czechoslovakia…

Představte si takový výlet do New Yorky, kdy se procházíte rušnými ulicemi s průvodcem, kterého jste zde poznali, a který souhlasil, že vám město ukáže. Po krátké domluvě se vás zvědavě zeptá, odkud pocházíte. Odpovíte, že z České republiky, načež vás bez váhání přeruší nadšeným: „Ahh Czechoslovakia!!!“ Ano, taková je realita. Spousta lidí v zahraničí, zejména v Americe si myslí, že s našimi slovenskými bratry tvoříme stále jeden stát.

Dalším názorem, který o naší milované vlasti uslyšíte, je, že se nachází v orientu. Ačkoliv nevíte, jak se k této informaci mohli dobrat, pokoušíte se nepropuknout ve smích.

Pivo jako poznávací znamení…

Jakmile vás přeci jen někdo správně lokalizuje a rozhodne se dodat další informaci o naší země, je 70% pravděpodobnost, že se bude týkat našeho piva. To je totiž známo všude. Pokud znáte seriál „Přátelé“, který se odehrává v Americe, podívejte se někdy na lednici v bytě Monicy Gellerové. Pokud stihnete dobrý záběr a podíváte se pečlivě, zjistíte, že se tam nachází prázdná basa od piv- od Plzní. V zahraničí zkrátka naše pivo milují. Znají ho v Americe, v Asii, zkrátka úplně všude. Pohlíží na něj jako na vyhlášenou specialitu, která má výbornou chuť.

Obecně nás v zahraničí považují za přátelské, dobrosrdečné a spořivé. Nepokazme si tedy tento dojem a reprezentujme naši zemi i na dovolených.