Ledovka a silný vítr sužuje Česko

Zima nám o sobě zatím nedala moc vědět. Doposud bylo poměrně teplo, sníh, který napadl, taky velice rychle roztál, protože země a silnice byly poměrně teplé. Někdy jenom pršelo, jindy rovnou padal už mokrý sníh a na silnicích se tvořily nepříjemné břečky, díky kterým jsme měli jenom boty zašpiněny a mokré ponožky. To by se však nyní mělo změnit. Pokud jste milovníkem zimy a těšíte se, až napadne sníh, tak byste se měli dočkat! Podle všeho se do Česka řídí sněhová nadílka, kterou však bude doprovázet i ledovka a silný vítr.

Do silvestrovské noci jsme se mohli setkat se sněhem hlavně v Čechách, poté se však silné sněžení přesunulo na Moravu, konkrétně do Jihomoravského kraje. Nicméně toto sněžení by mělo pokračovat i v lednu – bohužel se musíme připravit i na silné sněžení a samozřejmě i na náledí, které bude výrazně komplikovat dopravu či cesty do práce.

Kde se můžeme setkat se skutečně silným větrem?

S velice silným větrem se můžeme v nejbližších dnech setkat hlavně v těch horských oblastech – nejvíce bude foukat hlavně v Beskydech a taky v Jeseníkách. V nížinách bychom se s tak silným větrem setkat neměli, ale rozhodně už nebude zrovna dvakrát teplo. Teploty v noci spadnou pod nulu, což je něco, o čem jsme si doposud mohli nechat jenom zdát.

Co se týče silného větru v nížinách, připravit by se měl hlavně Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Nově by se měl se silným větrem podle meteorologů potýkat i Zlínský kraj. Problémy s větrem se však mohou vyskytnout i v jiných koutech republiky, je třeba být na silný vítr připraveni.

Kde se máme připravit na ledovku?

Ledovka se však nevyhne žádnému městu v České republice. Nejhorší náledí bude tam, kde bude padat mokrý sníh, který díky teplotám pod nulou brzy zamrzne. Největší varování před náledím je uděleno Libereckému kraji, Praze, Středočeskému kraji, dále taky Ústeckému kraji a Karlovskému kraji.