Jak sportovat v létě. Zásady bezpečného pohybu

Sportování patří ke zdravému životnímu stylu. A to platí i v létě. I když se neustále trhají teplotní rekordy, nemělo by nás ošklivé počasí udržovat v neaktivitě. Protože právě neaktivita se potom podepíše na zdraví, které začne společně s naší fyzickou kondicí jenom trouchnivět. Jelikož ale umí být letní sluníčko opravdu nebezpečné, pojďme se seznámit se zásadami bezpečného pohybu, abyste si sportováním spíše neublížili. 

Sportujte ve správný čas 

Ať už rádi běháte, jezdíte na kole nebo hrajete tenis, v létě si sportovní aktivitu nezapomeňte dobře načasovat. Jak již bylo zmíněno, sluníčko je opravdovým nebezpečím, na které je třeba dát si pozor. V ideálním případě se za sportem vydejte dopoledne nebo pak k večeru. Nevyplácí se sportovat od jedenácté hodiny dopolední do tří hodin odpoledních, kdy je slunce nejvíce zákeřné. 

Když se však budete řídit tímto pravidlem, sportovat můžete bezproblémově po celé léto. A nezáleží na tom, jaký druh sportu budete vykonávat. 

Pokrývka hlavy je na místě 

Nezapomeňte si však pokrývku hlavy. Ať už se bude jednat o kšiltovku nebo třeba jenom šátek, v obou případech se tím chráníte před možným úpalem. Přímé sluníčko na vás najednou nebude moct.  

Na ochranu hlavy myslete i v bazénu, kdy pomáhá si hlavu namočit. Nemusíte tedy do bazénu chodit s kloboukem či kšiltovkou, občasné ponoření pod vodu bude dostačující. 

Pitný režim je základem 

Co je naprosto klíčové je pitný režim. Nezapomínejte na dostatek tekutin. Hydratace je nepostradatelná po celý rok a během léta na ni musíme myslet. V tomto ročním období se totiž daleko více potíme čili je nutné do těla dopravovat větší množství vody.  

Dostatečně se hydratujte nejen během sportu, ale také po něm. Mějte u sebe neustále láhev s vodou, případně minerální vodu či iontový nápoj, který mají hlavně aktivní sportovci v lásce.