Jak si na jaře ozdobit okna

Venku je jaro a vy byste si přáli, aby byla vaše okna ozdobená a krásná? Dopřejte si tvořivý den a pusťte se do jednoho z našich projektů. Odměna? Skvělý pocit z odvedené práce a okna, jaká jste si vždy přáli mít.  

Jarní úklid skončil 

Jarní úklid máte za sebou a okna jsou čistá? Možná jste si uvědomili, že je z nich poněkud méně nádherný výhled, než jste si ve vašem životě přáli. Nebuďte smutní, máme pro vás několik projektů, se kterými si dokonale užijete svou tvořivou chvilku a vykouzlíte si na oknech ozdoby, které vám budou dělat radost po celou sezónu. Je libo mandalu, nebo něco z papíru?  

Mandala pro krásný výhled 

Pomocí barev určených na sklo si vytvořte nejprve osnovu, poté celou mandalu. Bude zabírat jeden roh vašeho okna, nebo si ji vychutnáte jako alternativu záclonky a pokryje celou spodní čtvrtinu okna? Nemáte zrovna po ruce barvy určené na sklo? Výborný tip jsou i obyčejné tempery. Použijte hustší konzistenci, aby barvy nestékaly. Tenké linie dopřejí slunečnímu světlu, aby volně procházelo. Už se těšíte na váš výtvor?  

Papírové vystřihovánky 

Obzvláště pokud máte děti, jsou vystřihovací ozdoby ideální možnost, jak si zkrášlit okna. Nechce se vám tisknout předlohy a raději byste si dali na okna něco svého? Popusťte uzdu své fantazii a na okna si klidně nalepte vlastnoručně vytvořené jarní květiny. Hurá, v kuchyni vám právě rozkvetla louka. To je ale nádhera, viďte.  

Originální závěs 

Stále to ještě není ono? Vyrobte si z jutového motouzu vlastní přírodní závěs. Stačí, když k provázkům připevníte tavnou pistolí drobné předměty. Můžete zkusit kousky klacíků z procházky v přírodě, pírka, nebo třeba barevné dřevěné květiny. A hned bude výhled z okna veselejší! 

Dopřejte si dobrou náladu a pomozte vašemu bytu, aby vyzařoval jarní pohodu. Už z dálky se tak budete pohledem na okna kochat a těšit se domů.