Česko jako země, v níž se nejrychleji tisknou peníze!

Česko je na tom nyní poměrně dobře. Přece jenom ekonomika je na výborné úrovni. Splácí se poměrně rychle (jsme ve splácení svých závazků druzí nejlepší v Evropské unii), nezaměstnanost je nejnižší za poslední dvě dekády, peníze se zde tisknou nejrychleji na světě. Že jste zejména o posledním faktu ještě neslyšeli? Jedná se o novinku, která nyní vyplynula na povrch. Česká republika je nyní opravdu jednou ze tří zemí světa, v níž se peníze tisknou vážně nejrychleji.

Tisk peněz je samozřejmě důležitý a dnes už poměrně samozřejmý. Jenže jak se ukazuje, nepřináší to zrovna pozitivní věci. Peněz je více, tudíž tento tisk přispívá například ke zdražování nemovitostí. Možná bychom tedy mohli v tomto tisknutí trochu polevit, nemyslíte?

Třetí místo je naše!

Podle výsledků analýzy, kterou nedávno udělal fond Quant, je Česká republika na stupních vítězů – je jednou ze tří zemí světa, v níž se nejrychleji tisknou peníze. Jsme konkrétně za Brazílií, která je na prvním místě, a dále taky za Čínou, která je druhá nejrychlejší.

Nejvíce peněz obecně tiskne eurozóna. Natisklo se v ní přes osm bilionů dolarů, což je zhruba nějakých 187 bilionů korun. V Číně se průměrně vytisklo sedm bilionů dolarů, což je kolem sto padesáti bilionů korun, ve Spojených státech amerických pak zhruba šest bilionů dolarů, tedy něco přes sto třicet tisíc korun.

Česká republika mezi tiskařskými velikány

Už dávno není Česká republika jenom tou malou zemičkou, za kterou ji všichni považovali. Nyní si už dokonce prorazila cestu mezi tiskařské velikány. Bohužel tento tisk opravdu nafoukl jakousi velkou bublinu na našem trhu – je u nás více peněz, tudíž tím více rostou i ceny nemovitostí, což je pro nás při současné hypotéce poměrně nevýhodné. Už to holt nebude legrace složit dvacet procent jako jistinu při hypotéce, když bude těchto dvacet procent činit více jak tři sta tisíc korun.