Terorismus je aktuální problém, proti kterému dnes a denně bojují země celého světa. Každý den se hlavy světa sejdou a vymýšlejí nejrůznější opatření, které samozřejmě vedou k tomu, aby byl na světě klid a mír, ale také v poslední době takřka každý den se bohužel bojuje proti nejrůznějším teroristickým útokům, z nichž na povrch se dostanou jenom ty nejhorší (bohužel jsou to v poslední době hlavně ty, které se staly v Londýně).
Jenže najít řešení, které by do jisté míry ochránilo svět, to není zrovna to nejlehčí. Teroristé se skrývají takřka všude a rozhodně je nejde „vyhladit“ všechny a hned. Vždy ukážou své drápky a pak je zase stáhnou, o to víc je pak další akce ale drtivější, horší a smutnější. Proto se není čemu divit, když se jednotlivé země snaží alespoň o drobná opatření, které by snad mohly trochu zamezit možným teroristickým útokům.
Konkrétně s jedním takovým opatření přišel aktuálně Kuvajt, který nyní nařídil vyhoštění zhruba patnácti íránských diplomatů ze země. Byli vyhoštěni kvůli usvědčení teroristické skupiny ze spojenectví s Íránem. Kvůli stejnému případu se také Kuvajt rozhodl uzavřít íránské kulturní, vojenské a i obchodní mise.
Rozhodnutí souvisí s už staršími teroristickými útoky
Toto rozhodnutí padlo hlavně v souvislosti s teroristickou skupinou, kterou se podařilo objevit a odhalit už před dvěma lety, tedy v roce 2015. Šéf této skupiny byl odsouzen ke dvaceti letům ve vězení. Co se týče dalších členů této nebezpečné skupiny, ti pak dostali trochu nižší tresty než jejich vedoucí lídr. Konkrétně se jednalo o odsouzení za kontakty s Íránem a s libanonským šíitským Hizballáhem. Ten je totiž Íránem do velké míry podporován. Tyto dvě skupiny totiž plánovaly velké teroristické útoky v Kuvajtu.
Díky policejním raziím, které byly před dvěma lety podniknuty, bylo zadrženo více jak šestadvacet lidí, kteří byli označeni za pro zemi nebezpečné obyvatele.