Ženy a alkohol. Podívejme se na diskutované téma

Jaká témata se řadí k nejvíce diskutovaným? O čem se dnes lidé baví? K nejvíce diskutovaným tématům patří rozhodně alkohol a ženy. Mnozí lidé jsou toho názoru, že ženám alkohol nesluší, jiní jsou však toho názoru, že sklenička ženám i prospívá. I když se o ženách mluví často jako o jemných stvořeních, pravdou je, že i ženy se dokážou opít do němoty. A i když to nevypadá zrovna hezky, je to opravdu tak. V těle žen se však alkohol drží o něco déle než v těle mužů, a tak by ženy měly být opatrné a zodpovědné hlavně ve chvíli, kdy chtějí po mejdanu usednout za volant. 

Alkohol je však i u žen zdrojem mnohých osobních i profesních problémů. I ženy si mohou na alkoholu vypěstovat závislost, dokonce stejně rychle, jako si mohou vypěstovat závislost na lécích nebo na drogách. 

Pozastavme se tedy nad tímto tématem, které je hlavně ve společnosti hodně probírané. Jak je to tedy se ženami a alkoholem?

Alkohol jako důvod zdravotních problémů

I u žen alkohol způsobuje mnohé zdravotní problémy, způsobuje celou řadu nemocí a chorob. Žádná dávka alkoholu není podle odborníků zdravá nebo bezpečná, každá dávka alkoholu může ženu přivést do pořádných problémů. 

Kvůli alkoholu terčem sexuálního násilí

Odborníci se také shodují na tom, že alkohol je něco, co ženu omámí natolik, že rázem zažije i nechráněný pohlavní styl. I průzkumy ostatně potvrdily tuto domněnku. Průzkumy zejména odhalily, že hlavně mladé ženy zažily pod vlivem alkoholu sex. Lze toho tedy konstatovat, že kvůli alkoholu jsou ženy často terčem sexuálního násilí. 

Proč ženy pijí?

Je třeba si položit otázku, proč ženy pijí? Nemyslíme pití příležitostné, kdy je to jedna sklenička za půl roku, ale máme na mysli časté či pravidelné pití alkoholu. Odborníci se shodují na tom, že za tím stojí touha vyrovnat se mužům.