Svatební oznámení není nic snadného. Řada snoubenců si nad nimi opravdu láme hlavu, i když se stačí držet jenom několika jednoduchých pravidel. Tím prvním pravidlem je, že by se svatební oznámení mělo dělat jasně, zřetelně a stručně – přesně na míru daným snoubencům. Abyste měli tuto povinnost brzy “z krku”, pojďme si prozradit další tipy, respektive zásady či pravidla, kterými se při tvorbě svatebních oznámení držet.
Hlavně, ať je pozvánka čitelná
Mnoho snoubenců se při tvorbě svatebních oznámení nechává doslova unést, což je samozřejmě špatně. Myslíme tím především unešení v tom smyslu, že volí fonty podle líbivosti, ne podle jejich čitelnosti. A kvůli tomu dochází k jedné věci – svatební oznámení nejde přečíst.
Fonty vybírejte především podle jejich čitelnosti. I když možná nebude písmo plné nejrůznějších klikyháků a nebude v neonových barvách, bude čitelné, jasné a stručné. Svatebčané budou vědět, v kolik kam přijít a nebudou vás zatěžovat telefonáty s otázkami týkajících se informací o svatbě.
Hlavně žádné chyby
Než odešlete pozvání do tisku, je velice důležité si pozvánku několikrát přečíst. Nechcete přece svým známým a rodině odeslat pozvánky, které v sobě ponesou rovnou několik chyb. V tomto případě platí pravidlo – dvakrát měř, jednou řež. Nezapomeňte ho aplikovat do praxe.
Stejně tak je vhodné využívat náhledy při tvorbě svatebních pozvánek. Náhledy vám ukážou, jak bude pozvánka po provedených úpravách vypadat. Vyhnete se tak nemilému překvapení, že vám do schránky přijde zcela jiné oznámení, než na kterém jste společně pracovali.
Co nesmí chybět na pozvánce?
Závěrem se nabízí otázka, co nesmí na svatební pozvánce chybět. Samozřejmě její součástí by mělo být jméno a příjmení budoucích novomanželů, dále také místo konání svatby, den konání svatby a čas konání svatby.