Tepelně-izolační vlastnosti jako důvod, proč zájem o dřevostavby roste

Rozhodli jste se pořídit si vlastní bydlení? Ale nejste si jistí tím, jestli je pro vás vhodnější nízkoenergetická nemovitost nebo dřevostavba? Podle posledních průzkumů vede dřevostavba na klíč před tradičními nízkoenergetickými domky. Důvod je prostý – se zvýšením cen za energie se zvýšil také apel na to, aby byly příbytky co nejvíce tepelně-izolační. A přesně tuto vlastnost dřevostavby nasazují na své první místo žebříčku výhod.

Kvalitní dřevostavby vyrobené za pomoci moderních technologií

Domnívat se, že dřevostavby jsou dnes typem bydlení, do kterého se nevyplatí investovat je mylné. Dnes se ani z procenta nevyrábí tak, jako se k nim přistupovalo před lety. Jejich aktuální provedení je vysoce kvalitní, zpravidla za pomocí moderních technologií, díky kterým se zajišťují jejich fantastické vlastnosti. A tepelně-izolační schopnost je jednou z nich. 

Na první pohled se dřevostavby jeví jako nekvalitní, ale není tomu tak. Největší výhodou je určitě lehkost celé konstrukce, ale také rychlá výstavba, která je snad o polovinu kratší než výstavba zděných příbytků.

Pokud po takové nemovitosti toužíte, na samotném začátku hledejte nejen kvalitního dodavatele, ale také se ujistěte, že se k výstavbě používá skutečně kvalitní dřevo. A to by mělo být hlavně dobře proschlé, teprve nebude příbytek vynakládat příliš mnoho požadavků na jeho údržbu.

Montáž je jako stavebnice

Zejména pokud se rozhodnete pro dřevostavbu na klíč, budete až udivení tím, jak se vám dům bude rodit před očima. Dřevostavby na klíč se totiž staví jako stavebnice. Jednotlivé díly vzniknou mimo pozemek, teprve po jejich výrobě stavebníci na pozemek přijedou a dřevostavbu složí jako takové puzzle. 

Obvykle se na jednu dřevostavbu vynaloží zhruba 25-30 kubíků, což odpovídá zhruba dvanácti vzrostlým stromům.